Yurtta Kaos Darbesi ve İdam

Saygıdeğer Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, kimimiz için reis, kimimiz için ağabey, kimimiz için kardeş, kimimiz için de dava arkadaşı olan öncelikle size ve tüm dava arkadaşlarınıza bu imanlı, vatansever ve dik duruşunuzdan dolayı teşekkür eder, Rabbimizden afiyet, iman, sabır ve ihlasta daimiyet dileriz.

Haddimiz olmayarak, bu hain terörist darbe girişimini ve aslında gerçek adı savaş olan bu olay hakkında düşüncelerimizi aktarmak istiyoruz.

Sizlerin de çağrısı ile gönüllerindeki vatan ve iman aşkı artan vatandaşlarımız, ülkemizin geleceği için tankların önüne geçtiler. Kimileri bu uğurda şehid olurken, kimileri de halen olmayı beklemektedir.

Milletimizin iradesini yansıtan Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizi bombalayan, vatan topraklarımızı birbirine bağlayan Boğaz Köprülerimizi işgal edip, 7’den 77’ye direnen vatandaşlarımıza kurşun sıkan, tanklarla insanlarımızın üzerinden geçip, onları vahşice katleden, bu darbeci teröristlerin hele bir de emellerine ulaştıklarında yapacaklarını da hesaba katarsak, siz başta olmak üzere milleti için çalışan birçok insanı katledip, tüyü bitmemiş yetimin dahi hakkının olduğu Türkiye’mizin birçok birikim ve gelişmesini yok edecek bu düşman askerlerinin idam edilmesi gerekmektedir.

Askeri kanunlarda kurşuna dizilerek veya asılarak ölüm cezasına çarptırılması cezasını hakkeden bu caniler için, gerekirse TBMM onayı ile sadece bu darbe girişimini kapsayacak şekilde idam cezası çıkartılabilir. Bu ceza kanunu için illa eylemden önce olması gerekmez. Belki de hapis tutuldukları yerlerde, kendileri -intihar- ederler bilemeyiz. Bu cezalandırma için geç kalındığı taktirde hem şehid olan vatandaşlarımızın kanı yerde kalacak, diğer darbeciler için de bir umut ışığı olacak ve onları cesaretlendirecek, hem de bu tarz darbe girişimlerine karşı değil tankların önüne geçecek, sokaklara dahi çıkacak insanların aynı kararlılığı göstermesini engelleyecektir.

‘Uluslararası hukuk’ diye adını koydukları lakin gerçekte “zalimlerin kendileri için farklı uyguladıkları hukuk kuralları” bizler için çok da bağlayıcı olmamalı, idam istemek duygusallık değildir, bu atalarımızın da uyguladığı Osmanlı ve İslam Hukuku’nun ki aynı zamanda birçok ülkede vatana ihanetin terör de kullanılarak yapıldığı bir suça verilecek cezadır.

TBMM’nin bu cezayı vermesini engellemek için elinden geleni yapacak olan Batı’nın bu tavrından dahi idam kararının ne kadar haklı, isabetli olduğunu ve nasıl olumlu sonuçlar doğuracağını anlayabiliriz. Bazı kişi ve kurumların farklı bakış açışıları beyan ederek, idam edilmemeleri gerektiğini savunacaklardır, bu da onların ‘görevidir’. Fakat bazen bir seçim yapmak gerekir. Nasıl ki uçağınızla canınız pahasına İstanbul’a iniş yaptığınız gibi, işte aynı şekilde bu cezalandırma için de bir seçim yapmanız gerekecektir ki bu seçim sadece sizin değil halkımızın da %80’ninin desteklediği bir seçimdir.

Bu darbe terörünü yapanlardan, direk suça bulaştıkları tespit edilen ele başları başta olmak üzere hemen yargılanıp, bu hafta veya en geç ay sonuna kadar idam edilmeli çok büyük önem arz etmektedir. “Akşamın işini sabaha bırakmamak” gerekir, belki de daha sonra çok geç olabilir.

Eğer bir de bu FETÖ’cülerle mücadeleyi başlatmamış olsanız halimiz ne olurdu? Mücadelenizde bazı insanların size destek olmayıp, sizi onlarla mücadelede bilerek veya bilmeyerek yalnız bırakmaları veya yavaşlatmaları kaç insanımızın canına ve ülkemizin çok zararına sebep oldu. Bu idam ve cezalandırma süreci de aynı şekilde işlemektedir, şimdi idamın uygulanması konusunda TBMM’nin ve sizin atacağınız bir adım belki binlerce insanın hayatını ve ülkemizin kaderini kurtaracak.

200’den falza çok değerli vatan evladını katleden, binlercesinin yaralanmasına sebep olan bu darbeci teröristler, eğer hedeflerini gerçekleştirselerdi belki binlerce insanı idam edeceklerdi. Bunlar sadece FETÖ’nün elemanları değil, aynı zaman birçok Paralel Devlet Yapılanmalarına mensup yabancı devletler için çalışan hainlerdir, düşmanlardır.

Milletimiz size güvendiği için gerek duaları gerek ise eylemleri ile inşaAllah Hakk yolda olduğunuz sürece yanınızdadır, bu hem bizler hem de sizler için çok büyük bir bahtiyarlık ve motivasyondur. Bu vesile ile bu darbeci teröristlerin işlediği suçları bütün yazılı, sesli, görsel ve elektronik imkanlar kullanılarak hem ulusumuza hem de uluslararası kamuoyuna aktarıp, idamların her halükarda gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Tabii ki de 6000 kişinin idam edilmesi beklenemez, lakin insanların katledilmesinde ve TBMM başta olmak üzere kamu kurumlarımızın bombalanmasında direk emir ve payları olan farklı rütbelerdeki az sayıda dahi olsa bir ucundan başlayarak bu hafta veya engeç ay sonuna yetişecek şekilde bu infazların gerçekleşmesi çok önemlidir.

Diğer husus ise darbenin merkezi olarak TSK’yı seçen hainlerden halen kendini çok iyi gizleyenler olabilir, halen tehdit altında olanlar olabilir veya güya vatanseverlik adı altında ülkenin ve vatandaşların zarar görmemesi için kendi nefislerine uyanlar olabilir, ayrıca Mısır’daki Sisi benzeri komutanların da çıkma ihtimalini gözardı etmemek gerekir, buna en güvendiğiniz kişiler de dahildir.

İç savaş tehlikesini önlemek için bütün partilerden milletvekillerimizin de çeşitli kanaat önderleri, STK, vakıf ve dernek yetkilileri, din ve mezhep önderleri vb. şekillerle vatandaşlarlarımızla buluşup birlikteliğin devamının sağlanması önemlidir.

Bu süreç halkın nezdinde uzadıkça can sıkıntısı ve bıkkınlık oluşacaktır, idam edilecekler için idam cezaları diğerleri için de müebbet vb. cezalar derhal verilip, geri kalan işlemler ivedi şekilde arkaplanda çözüldükten sonra halkımız bilgilendirilebilir.

Bu süreçte terör örgütleri ile bağlantısı olan kamu görevlilerinin de hızla atılan adımlarla tespit edilmesi noktasında göstermiş olduğunuz gayretler de takdire şayandır. Lakin bu mücadele verilecek cephenin genişlemesine neden olacaktır. Bunu daha da genişletmeme adına darbe sürecinin başından beri vatandaşı uyarmayan, darbe yokmuş gibi dizi, yarışma vb. içeriklerle insanları uyutmaya çalışan TV kanaları ve diğer medya organları hakkında şu an işlem yapılmaması, bu adımların sonraki zamana saklanması daha iyi olabilir. Aynı şekilde ‘sanatçı’ vb. ünlü kişilerden bu darbe süresince, olur da darbe gerçekleşir düşüncesiyle sessiz kalan, hatta darbeye destek olan kişilerin de kayıt altına alınması ve bu kişilerin de şimdi değil lakin daha sonraki zamanlarda haklarında gerekli işlemlerin yapılması isabetli olabilir.

En önemli hususlardan biri de TSK’nın içindeki bu darbeci hain teröristlerin yerine gelecek kişilerin hızlıca tespit edilerek görevlerinin başına geçmeleridir, Suriye tarafından PYD, YPG ve DAEŞ vasıtasıyla ülkemize karşı başlatılabilecek bir savaşa dahi hazır olunması gerekmektedir. Artık iplerin kopmuş olduğu ve ahir zaman alametlerinin hızlı bir şekilde gerçekleştiği aşikardır.

Allah’ın izni, Rasulullah (sav) Efendimiz başta olmak üzere tüm peygamberlerimiz ve veliyullahın duaları, inşaAllah sizin ve tüm dava arkadaşlarınızın dik duruşu, feraseti ile ihlası, ve saygıdeğer necip Milletimizin göstermiş olduğu Kutlu Özgürlük ve Bağımsızlık Direnişi, gerek gönül coğrafyamıza gerek ise tüm dünyaya örnek olmuştur. Bu tarihten sonra bütün dünya milletleri artık daha farklı düşünücek ve daha farklı davranmaya başlayacaktır inşaAllah. Milletimizin sahip olduğu özgüven daha da artmış ve bu bilinç, feraset ve gayret daha da artarak devam edecektir inşaAllah.

Değerli vakitlerinizi ayırdığınız için çok teşekkür eder, başarılarınızın hayırlı ve daim olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim.

Hürmet ve saygılarımla,
Talha ÇELİK

Bu yazımızı okuyan 1.145. takipçimizsiniz.

e-Kalem

Bilgisayar & Internet, Sinema, Din, Yaşam ve Gündemdeki konular hakkında kendi düşüncelerini yazmaya çalışmaktadır. GençYolcu.com'da ve e-Kalem.com'da yönetici ve editör olarak görev yapmaktadır. Değerli yorumlarınızı sayfaların alt kısmından bizlere ve tüm okuyucularımıza ulaştırdığınız için teşekkür ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir