Hakkımızda

“Birlikte keşfedelim!” sloganıyla 5 Aralık 2005 tarihinde kurulmuştur.  “Gezi • Kültür • Sanat ”sitesi Genç Yolcu; Türkiye’de kurulan ilk çok yazarlı bloglardandır. 2007 yılında Genç Bige Dergisi tarafından yılın en iyi Kültür&Sanat sitesi seçilmiştir. Kurulduğu günden bu yana Sanat  rehberliği yaparak takipçilerimize Dünyanın ve Türkiye’nin dört bir yanından ilgi çeken paylaşımlar sunuyoruz. Seyahatten kültür-sanata, teknolojiden gündelik hayata farklı coğrafyaların yaşam kültürlerini, şehir hayatının koşuşturmacasında gözden kaçan detayları sizlerle paylaştık ve paylaşmaya da devam edeceğiz.

GençYolcu.com, 5 Aralık 2006 yılında .  . Kuruluşunun ilk 4. yılında %81’i  Türkiye ve %19’u yurtdışı olmak üzere 145 farklı ülkeden, 1 Milyon üzerinde ziyaretçiye ulaşmıştır. Bu ziyaretçilerimiz genelde gençler olmak üzere, farklı ülkelerden farklı kültürlere, eğitimlere, mesleklere sahiptirler.

Millî ve manevi değerler ışığında evrensel gelişmeleri değerlendirme, toplumun yaşam standardı ile sosyo-kültürel bilgi düzeyinin yükseltilmesi için çalışma ve nitelikli gençleri bir araya getirerek ülkesine hizmet etme anlayışı ile yayın hayatına devam etmektedir.

GencYolcu.com, gençlerin toplumsal bilinç düzeylerini arttırarak, hazırlamış oldukları yazı ve makalelerin sitemizde yayınlanması konusunda da destek vermektedir.

Genç Yolcu, tecrübesini yüksek ahlak ve yüksek teknoloji ilkesiyle ile birleştirerek, genç girişimcilere ; toplumsal dayanışma ve paylaşma kültürü sağlamaktadır. Gençliğin sosyal ve ekonomik anlamda kalkınması yolunda mücadele eden; geleneğine bağlı, geleceğe yön veren, genç ve şuurlu bakışı oluşturmaktır. Millî ve manevi değerlere bağlı, bu milleti esas alan; tarihini bilen, ilim ve proje sahibi, üretken, kültürlü, sahasının en iyisi, çağdaş bilim ve teknik bilgiye hâkim, kaliteli bir neslin yetişmesini ve bu neslin milletimizin ve insanlığın birlik ve huzur içinde kalkınma ve gelişmesine katkıda bulunmasını sağlamaktır.

Sitemizde;  Biyografi, Din, Edebiyat, Eğitim, Etkinlik, Fotoğraf, Gençlik, Gezi, Grafik-Tasarım, Haber, İlan, Müzik, Otomotiv, Program, Röportaj, Sağlık, Sinema, Spor,  Tarih, Teknoloji, Web, Yayın gibi  birçok farklı kategoride bir çok farklı yazarımızın kaleme aldığı ve paylaştığı yazılar  bulunmaktadır.

Sizler de paylaşmak istediğiniz yazılarınızı, her türlü dilek ve temennilerinizi ‘gencyolcu.com@gmail.com ‘ adresine mail atarak bizlere ulaştırabilirsiniz.

Hakkımızda” için 28 yorum

 • 06 Ağustos 2008 tarihinde, saat 23:15
  Permalink

  Kerim Balıkcıoğlu – İsviçre – Öğrenci – kerim-91@hotmail.com
  Ben isviçreden kerim siteyi emre den abiden duydum çok beğendim isviçredeki arkadaşlarımada öneriyorum türkler beğendi ilerde daha çok arkadaş gelcek ve tanışma şansımzı olcak gencyolcu olarak aranızda olmaktan mutluyum osman abiyide çok seviyorum başarılar…

 • 07 Ağustos 2008 tarihinde, saat 00:05
  Permalink

  arkadaşlar sitemize hoş geldiniz bu sitenin güzel olması için elimizden gelen gayreti göstermeye çalışıyoruz.benim dostum olan emre aydogana teşekkür ederim bu site için benden çok o elinden gelen tüm gayreti gösterdigine inanıyorum inşallah sitemizi begenirsiniz…arkadaşlar tüm yorum ve istek şikayet önerilerinize açıgız..

 • 07 Ağustos 2008 tarihinde, saat 21:10
  Permalink

  Ben adanadan Hamid siteyi bana emre önerdi.Ben giridm siteye gerçekden çok güzel herkese öneriyorum yakında burda çok kişi olacak.Yeni insanlarla tanışma fırdatımız artacak.Bir gün herkes genç yolcu oacak.Siteyi yapan herkese teşekkür ederim bize bu fırsatı verdiğiniz için.

 • 07 Ağustos 2008 tarihinde, saat 21:41
  Permalink

  slmlar tuba ben siteyi emre önerdi…bence çok güzel..çoğu siteden faydalı sanat,kültür,edebiyat güncel konular bi çok alana hitap edio…emeği geçenlerin ellerine sağlık…bende arkadaşlarıma tavsiye edicem… …emrecim tavsiyen için teşekürler…çalışmalarının devamını diliorum…başarılar…

 • 07 Ağustos 2008 tarihinde, saat 23:05
  Permalink

  Burak Yıldız – İstanbul – Öğrenci – gfb-burak07@hotmail.com ….. Ben istanbuldan burak siteyi Emre ve Hulusı abıden duydum çok beyendım istanbuldaki arkadaşlarıma öneriyorum siteye emeği geçen herkezın ellerıne sağlık çalışmalarının devamını diliorum…başarılar…

 • 07 Ağustos 2008 tarihinde, saat 23:09
  Permalink

  Akif Turan-Malatya-Turizm Otelcilik- akif_turan44@hotmail.com

  Siteyi önerdiğin için teşekkürler emre. Çok güzel bir site olmuş emeği geçen herkese teşekkürler …

 • 10 Ağustos 2008 tarihinde, saat 21:21
  Permalink

  Merhabalar,ben Niyazi OCAKCI Kayseriden yazıyorum.Birgül dersanesinden Eski mesai arkkadaşım,kardeşim olan Emre AYDOĞAN sayesinde sitenizden haberdar oldum.Emre önceden beri bu tür çalışmalara meraklı ve alakalı birisi olarak güzel bir site çıkarmış ortaya.Çıkmış olduğunuz bu yolda muvaffak olmanız dileğiyle.Darende ilçesinde beni tanıyan herkese selamlar.

 • 11 Ağustos 2008 tarihinde, saat 23:11
  Permalink

  Bursadan abdullah Sevgili Hulusi ve Emre bu güzel siteyi sanal aleme kazandıran siz değerli arkadaşlarıma teşekkür ederim. Gençliğe bu kadar önem vererek bu yönde yaptığınız çalışmalarla gençliğin hayata bakış açısına yön veren ve onları bu güzel site ile sanala bağlayan ekibinize çalışmalarında başarılar dilirim. Bütün yorumumlan sonıuna kadar destekliyorum 🙂

 • 12 Ağustos 2008 tarihinde, saat 01:29
  Permalink

  slmlar ben balıkesirden özlem.. sitede bireyin kendisini geliştirebileceği birçok platformda başlıklar edinilmiş son derece kaliteli,düzeyli,elit bir site yaratılmış..emeği geçen herkese özellikle arkadaşım emre aydoğan’a takdir ve teşekkürlerimi sunarım..başarılarınızın devamını dilerim.umarım hep böyle güzel işler çıkartırsınız =)

 • 13 Ağustos 2008 tarihinde, saat 09:42
  Permalink

  Merhaba.Ben Bursadan Fatih, öncelikle bu sitenin kurucuları olan Arkadaşlarım Osman ve Emre ye kalpten selamlar.Siteyi çok beğendim gayetde güzel olmuş.Tebrik ediyorum.Başarılarınızın devamının geleceğinden eminim ayrıca sizler sayesinde de sanal ortamda gençlere yönelik yapılan bu anlamlı çalışmada gençlere sanal ortamdan gerçek yaşama geniş bir yelpaze sunmak ve gençlerin isteklerini, bulabileceklerini, teknoloji ile yoğurarak bizlere lanse etmenizden dolayıda bizlerin sizlere bir minnetar borcu olduğunu söylemek istiyorum.Bende bu sitede sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum siteye katılan ve katılacak olan herkezle mutluluğumu paylaşıyorum başarılarınızın her geçen gün artacağını bildiğim üzre kalpten selamlarımı ve saygılarımı sunuyorum.

 • 13 Ağustos 2008 tarihinde, saat 13:32
  Permalink

  Sivas Gürün’den Mehmet; git gide büyüyen ve hızla bilgi ağının daraldığı ve bilgiye ulaşmanın kolaylaştığı bu dev dünyada yola çıkan gençyolculara zifiri karanlıkta deniz fenerinin gemilere yol gösterdiği gibi yol göstereceğindden eminim bu yolda emin adımlarla yürüyen osman hulusi ve emre kardeşimize her konuda güvendiğimi bir kez daha belirtmek istiyorum.Ve genç yolcuların uğrak yeri olmasını dilediğim bu sitenin bir gün çok büyük hitlere ulaşacağından şüpem yok Allah yar ved yardımcınız olsun….ZAVİYELİ58

 • 13 Ağustos 2008 tarihinde, saat 16:44
  Permalink

  merhaba.site gerçekten farklı ve güzel geldi bana.aradığım istediğim türden bilgileri burdan bulabilirim.Anasayfanıza resim koyarak daha renkli ve çekici hale getirebilirsiniz.mizahi yazılar gözüme çarptı, gerçekten hoşuma gitti .zaten severim mizahı.bu arada online gitar kursunuz gerçekten güzel düşünce;fikir babasını kutlarım.yalnız dikkat ettim forumdakilere de yazarken lütfen türkçeyi katletmeyelim.ya alınmayın ama özlem ismi oslem diye yazılmış.Gerçekten üzücü;dilimizi koruyalım lütfen.sizleri TÜRKÇE’NİN GERİ DÖNÜŞÜ KAMPANYAMIZA da davet ediyorum.kendim adına site sahibi arkadaşlarımdan ve site sakini kullanıcılardan dilimizin düzgün şekilde kullanılmasını rica ediyorum.Bu gibi çalışmalarda da destekçi olurum. kabus ve admin dostlarımızı kutlarım.böyle faydalı bir siteye imza atmışlar.Şimdiden Herkese hayırlı olsun gençyolcu.ASİTANELİ/ asitaneli34@hotmail.com

 • 13 Ağustos 2008 tarihinde, saat 22:57
  Permalink

  merhaba ben malatya / darendeden mustafa site hakikaten süper insan istedigi her şeyi bulabiliyor * kültür,sanat,edebiyat, ve dünyadaki yaşanan güncel olaylar hakikaten her şey sınırsız maxsimun sörf yapa bilirsiniz ücret yok amaç hizmet insanlar faydalansın ve sürekli kendisini geliştirsin ve yenilesin sabit kalmasın sürekli kendisine format atsın emrenin meşhur sözlerinden bir tanesi şu [ kullukta gaye allah rızası ] * amaç hep hizmet * maddi çıkar yoook / andy dufreyn ?

 • 15 Ağustos 2008 tarihinde, saat 14:44
  Permalink

  selam ben hatay/iskenderun den osman hulusi yanık site gerçekten çok süper genç kardeşlerimin girmesini temenni ederim.kültür,sanat,turizm,ve dünyada yaşanan bütün güncel olaylar anlatılmış ve bu siteyi çıkaran çok değerli abilerimize canı gönülden teşekkürlerimi sunar daha başarılı ve gençlerimizede örnek olmaları içinde özellikle allah yardımcıları olsun diliyorum.zaviyediki bütün güzel insanlara selamlar.andy dufreyn2…

 • 20 Ağustos 2008 tarihinde, saat 00:26
  Permalink

  admin ve kabusa sevgilerimle.
  asitaneli

 • 20 Ağustos 2008 tarihinde, saat 13:58
  Permalink

  isvicre den cem, siteniz cok hosuma gitti.guzelbilgiler var basarilarinizin devamini dilerim…isvicre/solothurn

 • 23 Ağustos 2008 tarihinde, saat 22:38
  Permalink

  merhaba, site gerçekten harika. siteye giren kesinlikle kendisine göre bir bölüm bulabiliyor. “kabus ve “admin”e saygı ve sevgilerimle..

 • 16 Eylül 2008 tarihinde, saat 23:43
  Permalink

  Merhaba ben Bursa’ dan Gül. Samet abimin sayesinde keşfettim siteyi. Gördüğüm kadarıyla herkes işinin ehli. Allah daim etsin inş.

 • 17 Eylül 2008 tarihinde, saat 15:44
  Permalink

  siteniz oldukca güzel bi okadar a cekiçi

 • 22 Aralık 2008 tarihinde, saat 13:58
  Permalink

  Gencyolcu gerçekten adı genç bir yolcu yeni olmasına çok güzel konular seçmiş ve yazar kadrosu ve bölümler çok sağlam arkadaşlarımıda tavsiye edeceğim özellikle üyeler tarafından da yazı eklenmesi çok güzel kendimi bu ekipte görmekten mutluluk duyuyorum başarılar diliyorum

 • 04 Ocak 2009 tarihinde, saat 00:22
  Permalink

  Siteniz çok güzel olmuş ellerinize sağlık,sitenizi GENÇ BİLGE dergisi sayesinde keşfettim.Siteyi hazırlayanlardan ALLAH RAZI OLSUN!

 • 31 Ocak 2009 tarihinde, saat 10:23
  Permalink

  Başlıklar satırlar bilgiler akıp giderken kovanızı geniş tutup faydalanmanız dilegi ile sevgi ve muhabbetle başarılar.

 • 03 Mart 2009 tarihinde, saat 17:07
  Permalink

  Sitede Eğitim Kategorisi editörü olarak yazarlık yapmaktayım gün geçtikte günbegün geçtikce büyüyoruz, ve gençyolcular olarak fikirlerimizi paylaşıyoruz bende eğitim konusu hakkında sizlere bilgilerimi paylaşıyorum bu yoldaki dostlarıma selamlar.

 • 06 Nisan 2009 tarihinde, saat 17:02
  Permalink

  tebrik ederim..!!

  İçeriği ile web tasarımı tamamen bütünleşmiş bir bilgi platformu oluşturulmuş.

  Emeği geçen arkadaşlarımı kutlarım…

 • 29 Aralık 2009 tarihinde, saat 15:23
  Permalink

  yolculuğunuz tek kelime ile muhteşemdir.

 • 04 Ocak 2010 tarihinde, saat 17:44
  Permalink

  ben siteyi yeni farkettim gerçekten içerik olarak bir çok kesime hitap etmekte bu yönüyle gerçekten beğendim tüm yazarlarınıza teşekkür ederim bu yolculukta bir genç yolcu olmak dileğiyle…

 • 05 Ocak 2010 tarihinde, saat 02:21
  Permalink

  Gökkan kardeşimizin de belirttiği üzere sitemiz her kesim ve düşünceden insana açıktır. Yeter ki saygı, seviye ve kardeşlik olsun. Bizleri farklılıklarımızdan ve düşüncelerimizden dolayı birbirimize düşman etmeye çalışan bozguncu ve zalim zihniyetli gerçek teröristlere karşı hep birlikte tek yürek olacağız. Kimseyi Laz, Türk, Çerkez, Kürt, Alevi, Sünni, Sağcı, Solcu, Müslüman, Gayrimüslim, Amerikalı, Arap, İsrailli, Avrupalı, Asyalı şeklinde ayırt etmeyeceğiz. Bizler farklılıklarımıza ragmen kardeşçe yaşamayı önce kendimiz öğreneceğiz ve sonra da yaşayarak diğer kardeşlerimize öğretme yolculuğunda bizlere katılan bütün yolculara sonsuz yurda gidişte hayırlı yolculuklar.

  Selam ve dua ile,

 • 29 Eylül 2010 tarihinde, saat 13:05
  Permalink

  site ger cek ten cok güzel her kesin girmesini isterim hulusi abiye ve emre abi ye tesekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir