Efsane Geri Geldi ”POKEMON GO”

http://begenio.com/images/news-image/3/1_11072016175041.jpg

Son zamanlarda ülkemizde de sık sık adını duyduğumuz bu oyun tüm dünyanın ilgisini kendi üzerine çekmiş durumda. Özellikle ücretsiz olmasından dolayı kullanıcılar büyük ilgi göstermiş vaziyette. Sadece İOS değil aynı zamanda Pokemon GO Android işlemcili telefonlarda da ücretsiz olarak indirilip oynanabiliyor.

http://begenio.com/images/news-image/7/1_11072016175224.jpg

POKEMON GO NEDİR
Pokemon Japon oyun yapımcısı Satoshi Tajiri tarafından ilk kez 1996 yılında çıkartılmıştır. Anime ve manga oyun serisidir. Nintendo şirketinin sunduğu The Pokemon Company tarafından yönetilmektedir.Rol yapma oyunu olarak Game Boy için piyasaya sürülmüştür. Mario’dan sonran en başarılı video oyunu olarak gösterilmektedir. Pokemon zaman ilerledikçe sadece oyunu ile değil kitap, çizgi film, kart oyunu gibi birçok şekilde karşımıza çıkmıştır.Geçen yılların (özellikle 90’lar ve 2000 başları) dünya genelinde en çok dikkat çeken çizgi filmi olan Pokemon’u bilmeyen yoktur. 1996 yılında başlayan bu çizgi film dünyada çılgınlık yaratmış ve hatta ülkemizde kendini Pikachu sanıp balkondan atlayan çocuğun çıkmasıyla tartışmalara da yol açmıştı. Milyonlarca oyuncunun buluşacağı bir online platform olacak olan Pokemon Go, çizgi filminde gördüğünüz şeyleri sizin yapmanızı sağlayacak. Yani Pokemon yakalayacak, arkadaşlarınız ile kapıştıracaksınız. Yani siz Ash olacaksınız diyebiliriz.

http://begenio.com/images/news-image/1/1_11072016175309.jpg

POKEMON GO NASIL OYNANIR?
Akıllı telefonların sahip olduğu geniş fonksiyonlarla Android ve iOS mağazalarından indirilebilir durumda olan Pokemon Go, telefon kamerası üzerinden arttırılmış gerçeklik oyunudur. Pokemon Go ile gerçek bir Pokemon dünyasına adım atabilir ve ünlü Pokemon eğitmeni Ash gibi kariyer yapabilme şansına sahip olabilirsiniz. Pokemon Go oyunu tabletlerde değil yalnızca akıllı telefonlar üzerinden oynanabilir durumda. Pokemon evreninin çok geniş olduğunu unutmadan bütün Pokemon karakterlerinin oyunda olmasını beklemek yanlış olur ancak açıklanan karakterle arasında Pikachu, Venusaur, Charizard ve daha birçok pokemonu oynamak mümkün olacak. Oyun ne yazık ki windows işletim sistemi olan telefonlarda oynanamayacak. Şu an için ABD ile birlikte Avustralya ve Yeni Zelanda’da Android ve iOS mağazalarından indirilebilir durumda, ileri tarihlerde bütün dünyaya açılacak ancak kesinleşmiş bir tarih yok. Pokemon Go yapımcısı Nintendo, diğer ülkedeki kullanıcıların biraz daha sabretmelerini istedi. Türkiye’de Pokemon Go oynamak için APK sürümleri çıkmış olsa da güvenilir bir kaynak olmadığı için tercih edilmemeli ve mağazalardan çıkışını beklemelidir

Kaynak: Webtekno, Begenio.com

Bu yazımızı okuyan 1.097. takipçimizsiniz.

_Hamid Uyanık_

1994 Konya doğumlu. İlk, Orta ve Lise öğrenimini Konya ve Malatya Darende'de tamamladı. Bursa Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümü mezunu. Hobileri arasında Seyehat, Kitap, Konsol oyunları ve Sinema vardır. Beşiktaş taraftarıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir