Eski Mısır Sembolleri ile İsminizi Yazın Buyrun

Mısır sembolleri ile isim yazmanın dayanılmaz eğlencesi. Hieroglifler, bundan 5000 yıl önce Antik Mısırlılar tarafından yazma sisteminde kullanılmıştı. Bu ilginç semboller; Firavun mezarlarında, piramitlerde ve anıtlarda halen bulunuyor. Sütun ve satırlar halinde de yazılmaya devam ediliyor. Eğer size adınızın piramitlerde nasıl görüneceğini merak ediyorsanız;  http://www.discoveringegypt.com/e-name.htm linkini tıklamanız yeterli olacak. Adresde, isminizi Mısırcaya çevirecebilecek 16 sembol bulunuyor. Üstelik bu yazıyı, yazıcınızdan çıkartıp arkadaşlarınızla da paylaşabilirsiniz. Eski sembollere ve mitolojiye biraz meraklıysanız eğlence faktörü de garanti. 

2
1
1
Bu yazımızı okuyan 26.746. takipçimizsiniz.

Fatih Alan

1980 Konya doğumlu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Konya'da tamamladı. Amerika Kentucky Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Anadolu Üniversitesi Dış Ticaret Bölümü öğrencisi. Yurt içi ve yuırt dışında Yöneticilik, Mali İşler ve organizatör olarak farklı firmalarda görev aldı. Bursa'da Turizm sektöründe Otel'de Yönetici olarak görev yapmakta. Hobileri arasında Motorsiklet, Spor, Kişisel gelişim eğitimleri ve kitap okumak gelir. İngilizce ve Arapça bilmekte, Evli ve bir çocuk babası.

4 thoughts on “Eski Mısır Sembolleri ile İsminizi Yazın Buyrun

 • 14 Mart 2009 tarihinde, saat 13:12
  Permalink

  Fatih Bey bu güzel yazınızdan dolayı teşekkür ederim hep merak ettiğim bir konuydu, İsmimi Mısır sembolleri ile görmek çok eğlenceli ve sitede e Kart bölümü var ordanda arkadaşınızın ismini yazıp mail adrsine gönderebiliyorsunuz teşekkür ederim.

 • 16 Mart 2009 tarihinde, saat 11:46
  Permalink

  Fatih Bey yazılarınızı merakla takip ediyorum, çok güzel bir olay kız arkadaşımın ismini yazarak gönderdim 2-3 gün aradı çözemedi, sonunda google de gencyolcu sitesini bulmuş bu yazınızı teşekkür ederim devamını bekliyoruz.

 • 16 Mart 2009 tarihinde, saat 12:41
  Permalink

  Sayın Tarık Bilgin ve yolcu bende sizlere teşekkür ederim katılımlarınız için.Evet bende size katılıyorum çok eğlenceli bir site.

 • 22 Haziran 2016 tarihinde, saat 08:01
  Permalink

  Mısır lılar çok gizemli

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir