Darende Somuncu Baba Külliyesi’nden Muhteşem Sonbahar Fotoğrafları

Tarihi ve doğal güzellikleri ile saklı bir cenneti andıran Darende Somuncu Baba Külliyesi‘nde sonbahar, tablo gibi manzaralar oluşturuyor. Ziyarete gelen misafirler, adeta renklerin senfonisini yaşıyor. Kış gelmeden güneşin tadını çıkarmak isteyenler, mesire alanlarında vakit geçirirken, çocuklar da rengârenk yapraklar arasında doyasıya eğleniyor. Tohma Kanyonu, Somuncu Baba Türbe ve Külliyesi civarı ile turistik alanlar renk cümbüşünün yaşandığı mekânlara dönüşürken, doyumsuz manzaralar fotoğraf meraklıları için de güzel kareler yakalama imkânı oluşturuyor.

Külliye civarı, sonbahar mevsiminde ziyaretçilerine eşsiz bir manzara, unutulmaz ve huzur dolu anlar yaşatıyor. Misafirler bu manevi ortamda sonbaharın bütün renklerini ve güzelliklerini barındıran manzarasına, doğallığına şahit oluyorlar. Külliye, doğa harikası sonbaharla birlikte, kartpostallık görüntüleri gözler önüne sergiliyor

“Doğal Güzelliğin Bozulmadığı Alanlardan Bir Tanesi”

Darende, sonbaharda ağaçların yaprakları sararmasıyla eşsiz bir güzelliğe bürünürken, ziyaretçi akınına uğruyor. Ankara, İstanbul, Bursa, İzmir, Karabük, Konya ve çevre illerden gelenler, sonbaharın tüm güzelliklerini yansıtan Somuncu Baba Türbe ve Külliyesi’ne hayran kalıyor. Tatilciler, sarının, kırmızının ve yeşilin tüm tonlarını içinde barındıran Külliye de devran sürerken,  Güzide ilçe Darende, çok sayıda doğasever ve fotoğrafçıyı ağırlıyor.

Buranın güzellikleri kelimelerle anlatılmaz, bizzat gelinip görülmesi gerekiyor. Sonbaharda fotoğraflanacak en güzel yerlerden birinin “Somuncu Baba Türbe ve Külliyesi” olduğunu söyler ziyaretçiler. Sizlerde bu muhteşem yerde çektiğiniz fotoğraflarınızı yorum kısmına yada Genç Yolcu’nun facebook ve twitter hesaplarında paylaşılan bu haberin altına fotoğraflarınızı ekleyerek galerimize destek verebilirsiniz.

#1

Fotoğraf: Hamidettin İhtiyar

 #2

Fotoğraf: Emre Aydoğan

#3

Fotoğraf: İsmail Hakkı Çetin

#4

Fotoğraf: Ömer Faruk Yıldız

#5

Fotoğraf: Süban Açıkgöz

#6

Fotoğraf: Fatih Alan

#7

Fotoğraf: Yavuz Karakuş

#8

Fotoğraf: Hamid Demir

#9

Fotoğraf: Samet Söğüt

#10

Fotoğraf: Hamid Uyanık

#11

Fotoğraf: Sebahaddin Selimli

#12

Fotoğraf: Esra Aydoğan

#13

Fotoğraf: Merve Yapıcı

#14

 

Fotoğraf: Abdullah Engin

#15

Fotoğraf: Muhammed Şahinaslan

#16

Fotoğraf: Enes Açıkgöz

#17

Fotoğraf: Süleyman Özen

#18

Fotoğraf: Fatih Akbaş

#19

Fotoğraf: Hidayet Akçay

#20

Fotoğraf: Ayhan İşcen

#21

Fotoğraf: Talha Çelik

#22

Fotoğraf: Muharrem Akın

#23

Fotoğraf: Bekir Söylemez

#24Fotoğraf: Orhan Dinç
Bu yazımızı okuyan 17.894. takipçimizsiniz.

Fatih Akbaş

1987 Malatya Darende Doğumlu, İlk, Orta ve Lise eğitimini Darende'de tamamladı. İnönü Üniversitesi Muhasebe Vergi Uygulamaları ve İşletme bölümü mezunu. Darende'nin meşhur Kenger Sakızını araştırıp, tanıtımında büyük destekleri oldu. Hobileri arasında fotoğraf, sosyal medya, Seyehat, yüzme, masa tenisi ve güreş vardır. İngilizce ve Arapça bilmekte, Beşiktaş taraftarı, Evli ve 2 çocuk babası.

9 thoughts on “Darende Somuncu Baba Külliyesi’nden Muhteşem Sonbahar Fotoğrafları

 • 30 Ekim 2017 tarihinde, saat 08:56
  Permalink

  Doğanın harikası Sonbahar, Külliye’ye bütün renklerini sergilemiş, Çok güzel fotoğraflar huzuru doyasıya yaşayabiliyor insanoğlu, bu manevi ortam da….

 • 30 Ekim 2017 tarihinde, saat 11:43
  Permalink

  muhteşem fotoğraflar

 • 30 Ekim 2017 tarihinde, saat 11:45
  Permalink

  İstanbul’dan Mustafa Ben, ailemle gelmiştim çok güzel doğal ve manevi havası büyüleyici

 • 30 Ekim 2017 tarihinde, saat 11:49
  Permalink

  Malatya’nın en güzel ilçesi, Sonbahar Darende’ye ne güzel yakışmış.
  Malatyalı Ali

 • 30 Ekim 2017 tarihinde, saat 12:00
  Permalink

  Çok güzel yerlere gittim, gördüm lakin Darende Somuncu Baba Türbe ve Külliyesinin doğallığı ve güzelliği insanı farklı etkiliyor. İzmir’den gelmek bir kere nasip oldu ama aklım hep Darende de. Arkadaşlarla tekrar gelmeyi düşünüyoruz…

 • 30 Ekim 2017 tarihinde, saat 12:07
  Permalink

  Sonbaharın eşsiz güzelliği, Otuz yapraklı Gül Şehri Darende’mizin güzelliğine güzellik katmış, Böyle birbirinden güzel fotoğrafları bizlerle buluşturduğunuz için sizlere ayrıca teşekkür ederiz…

 • 30 Ekim 2017 tarihinde, saat 12:28
  Permalink

  Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Somuncu Baba Türbesi ve Külliyesi her mevsim ayrı güzellikte. Her geçen yıl artan ziyaretçi sayısıyla Ülkemizde çok önemli bir merkez haline geliyor. Bu güzelliklerin sunulmasına yardım eden, editör, fotoğrafçı, kameraman, yazar tüm kadrolarınıza teşekkür ederiz.

 • 30 Ekim 2017 tarihinde, saat 14:00
  Permalink

  Güzel yorumlarınız için ayrı ayrı teşekkür ederiz, siz değerli arkadaşları Güzide İlçe Darende’mize tekrar bekleriz,

 • 30 Ekim 2017 tarihinde, saat 20:07
  Permalink

  Anadolunun manevi mimarlarından #somuncubaba hz. Cami ve külliyesi , gülşehri Darende her mevsim apayrı güzel bir manevi merkezdir. Bu muhteşem resimleri bize sunan özellikle Genç yolcu ve ekibine ayrıca çekim yapan arkadaşlara teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.