Rafadan Tayfa Göbeklitepe’de

Kültürel mirasımızın gelecek kuşaklara aktarılmasında, başrol oynayan Rafadan Tayfa ekibi Tarihin Sıfır Noktası #Göbeklitepe‘de.

TRT Çocuk’un 27 Aralık’ta vizyona giren “Rafadan Tayfa 2 Göbeklitepe” filmi izleyiciyle buluştu. Büyük merakla beklenen animasyon filmini, ilk gün yaklaşık 109 bin kişi izledi.

Akın, Mert, Kamil, Hayri, Sevim ve Hale… Rafadan Tayfa’nın kahramanları bu kez Göbeklitepe’nin gizemini çözmek için Şanlıurfa’ya yolculuk yaptı.

Dünyanın bilinen ilk tapınaklarının bulunduğu Göbeklitepe’nin, ilk kez bir animasyon filmiyle anlatıldığı Rafadan Tayfa 2 Göbeklitepe, daha ilk günden büyük ilgi gördü. İsmail Fidan’ın yönetmenliğini üstlendiği animasyon filmi, ilk gün 108 bin 634 bin kişi tarafından izlendi.

Rekor kırması bekleniyor

Rafadan Tayfa 2 Göbeklitepe’nin, ilk üç günde gişede yarım milyonluk izleyici sayısını geçerek, tüm zamanların en iyi açılışını yapan animasyon filmi olarak rekor kırması bekleniyor.

Kaynak: TRT Haber

Misafir Yazar

Misafir yazar olmak istermisiniz ? Sizleri gencyolcu.com ziyaretçileriyle buluşturmak hedefi ile misafir yazarlık kabul ediyoruz. Kriterler: Yazılar kesinlikle özgün ve size ait olmalıdır. Yazınız gencyolcu.com da yayımladıktan sonra link vererek başka yerde yayımlaya bilirsiniz. Yazınızı bilgi@gencyolcu.com adresimize gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir