Genç Yolcu 14 Yaşında

“Birlikte keşfedelim!” sloganıyla 5 Aralık 2005 tarihinde yayın hayatına başlayan “Gezi • Kültür • Sanat” sitesi Genç Yolcu 14. yılını kutluyor. Kurulduğu günden bu yana Sanat  rehberliği yaparak takipçilerimize Dünyanın ve Türkiye’nin dört bir yanından ilgi çeken paylaşımlar sunuyoruz. Seyahatten kültür-sanata, teknolojiden gündelik hayata farklı coğrafyaların yaşam kültürlerini, şehir hayatının koşuşturmacasında gözden kaçan detayları sizlerle paylaştık ve paylaşmaya da devam edeceğiz.

Ne Yaptık? Ne Yapıyoruz?

13 Yıllık paylaşımlarımızla; Millî ve manevi değerlere bağlı, bu milleti esas alan, tarihini bilen, ilim ve proje sahibi, üretken, kültürlü, sahasının en iyisi, çağdaş bilim ve teknik bilgiye hâkim, kaliteli bir neslin yetişmesini sağlamayı amaçladık.

Gezip keşfetmeye meraklı, araştırmacı ve paylaşmayı şiar edinmiş takipçilerimize farklı coğrafyaları, farklı hayatları ve kültürleri tanıtıyor,  Gezi, Kültür ve Sanatı gündelik hayat ve gelenekle harmanlayarak; yazı, video, röportaj, izlenim ve fotoğraflarla genç ve şuurlu bir bakış açısı sunuyoruz.

Bu neslin; milletimizin ve insanlığın birlik ve huzur içinde kalkınması ve gelişmesine katkıda bulunmak gayesi ile Gezi • Kültür • Sanat  paylaşımları alanına yeni ve renkli bir soluk getirdik.

Yazarlarımız ve Sosyal Medya Hesaplarımız

Şimdiye kadar dikkat çeken paylaşımları ile Gezi • Kültür • Sanat severlerden tam not alan gencyolcu.com; Ülkemizin 7 Bölgesinden farklı kültürler ve mesleklerden oluşan, 34 kişilik yazar kadrosu ile her geçen gün farklı içerik ve paylaşımlarıyla internette en çok takip edilen bloglar arasına girmiştir.  Günlük ve güncel paylaşımlarımız aynı zamanda Sosyal Medyada yer alan FacebookTwitter, Google Plus, Pinterest ve Instagram sayfalarımız ile binlerce takipçiye ulaşmaktadır.

2020 Projelerimiz!

Fotoğraf Yarışması ve Günün Fotoğrafı Uygulaması

Toplumsal dayanışma ve paylaşma kültürü sağlamak amacıyla 2017 yılında başlatmış olduğumuz Günün Fotoğrafı uygulaması sizlerden büyük ilgi gördü. Fotoğraf sanatçısı ya da Fotoğrafa gönül veren herkesin katılabildiği uygulamaya Dünya’nın 4 bir yanından yerli ve yabancı birçok fotoğraf sever katıldı. 2020 yılında Genç Yolcu Fotoğraf  Yarışması düzenleyeceğiz. Yarışma amatör, profesyonel ulusal tüm fotoğrafçılara açık olup ödüllü bir yarışma şeklinde yapılacaktır.

Günlük olarak Sosyal Medya Sayfalarımız; FacebookTwitter, Google Plus, Pinterest ve Instagram Hesaplarımızdan paylaşılan bu fotoğraflar binlerce beğeni alıyor. 2020 yılında da bu projemiz ile fotoğraf severleri bir araya getirmeye devam edeceğiz. Sizler de web sitemizdeki Günün Fotoğrafı bölümüne giriş yapıp katılım şartlarını okuyarak fotoğraflarınızı gönderebilirsiniz.

Genç Yolcu Youtube Kanalı

Dünyanın en bilinen ve en büyük video paylaşım sitesi Youtube‘de 2019 yılı itibariyle Birlikte Keşfedelim sloganıyla seyahat videoları yayınlamaya başladık.

2019 yılında 2 yurt dışı 9 yurt içi olmak üzere olmak üzere 11 video yayınladık. Bu videolar 120.000 izlenme oranına ulaştı. 2020 yılında daha geniş bir kadro ile Birlikte Keşfetmeye yurt içi ve yurt dışında devam edeceğiz. Siz takipçilerimiz Genç Yolcu ile iletişime geçerek şehrinizi Bilikte Keşfedebiliriz.

Twitter Hashtag

Tüm Genç Yolcuları 5 Aralık 2019’da Twitter hesabımıza bekliyoruz #GençYolcu14Yaşında etiketiyle Genç Yolcu ile ilgili paylaşımlarınızı yapabilirsiniz.”

Teşekkürler…

Millî ve manevi değerler ışığında evrensel gelişmeleri değerlendirmek, toplumun yaşam standardı ile sosyal-kültürel bilgi düzeyinin yükseltilmesi için çalışmak ve nitelikli gençleri bir araya getirerek ülkemize hizmet etme anlayışını benimsemek misyonu ile çıktığımız yolda 13 yılı geride bıraktık.

Yayın hayatına başladığımız günden bu yana sitemize gelen 176 ülkeden 4,5 milyon ziyaretçimize, yolculuğumuz boyunca sitemizin bugünlere gelmesinde emeği geçen site kurucumuza, editörlerimize, yazarlarımıza, üyelerimize ve değerli takipçilerimize TEŞEKKÜR EDERİZ.

Gelin Birlikte Keşfedelim !

www.gencyolcu.com

gencyolcular on Emailgencyolcular on Facebookgencyolcular on Googlegencyolcular on Instagramgencyolcular on Twittergencyolcular on Youtube
gencyolcular
Blogger, Sosyal Medya Uzmanı at Genç Yolcu
Genç Yolcu 2005 yılında #BirlikteKeşfedelim sloganıyla Gezi • Kültür • Sanat alanında yayın hayatına başlamıştır. İletişim: bilgi@gencyolcu.com
Okunma: 590

gencyolcular

Genç Yolcu 2005 yılında #BirlikteKeşfedelim sloganıyla Gezi • Kültür • Sanat alanında yayın hayatına başlamıştır. İletişim: bilgi@gencyolcu.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir