Dünyanın En İlginç Görünümlü Hayvanları

Hepimiz kuşkusuz hayvanları ve ait olduğu doğayı çok seviyoruz. Fakat bazı hayvanlar var ki görünüşleri ile içimizi ürpertiyor. Bazı ları çok yeni keşfedilen ve birbirinden ilginç ve tuhaf görünüme sahip olan hayvanları listeledik. İşte  en tuhaf ve ilginç görünümlü hayvanları…

1. Venezuela Kaniş Güvesi

Venezuela Kaniş Güvesi

Venezuela Kaniş Güvesi yeni keşfedilen ve hem fino köpeği hem de güveyi andıran bir böcek türüdür. Adından da anlaşılacağı üzere ana vatanı Venezuela’dır.

2. Pembe Peri Armadillosu

Pembe Peri Armadillosu

Pembe Peri Armadillo, armadillo türünün en küçük ve sevimli üyesidir. Yalnızca yarım kilo ağırlığındaki Pembe Peri Armadillo köstebekler gibi yaşam sürer. Ana vatanı Güney Amerika’dır.

3. Sayga

Sayga

Sayga soyu tehdit altında bulunan bir canlıdır. Geniş burunları Sayga’nın en büyük özelliğidir. Yalnızca erkeklerin boynuzları bulunsa da Saygalar zaman zaman oldukça tehlikeli hayvanlardır. Ana vatanı Orta Asya’dır.

4. Tüp Burunlu Meyve Yarasası

Tüp Burunlu Meyve Yarasası

Tüp Burunlu Meyve Yarasası, Endonezya’da bulunan Muller Dağları ve çevresinde yaşar. Sarı burnu sebebiyle bu adı almıştır.

5. Okapi

Okapi

Zebra’yı andıran Okapi daha çok Zürafa’ya benzer. Orta Afrika’da yaşayan Okapiler 2,5 metre uzunluğa ve 340 kg ağırlığa erişebilir.

6. Dikenli Kertenkele

Dikenli Kertenkele

Bir kertenkele türü olan Dikenli Kertenkele yalnızca Avustralya’da bulunur. Görüntüsü ejderi andıran Dikenli Kertenkele dikenlerini bir kamuflaj tekniği olarak kullanır.

7. Kırmızı Dudaklı Yarasa Balığı

Kırmızı Dudaklı Yarasa Balığı

Oldukça tuhaf bir görünümü olan Kırmızı Dudaklı Yarasa Balığı Atlas Okyanusu’nda yaşar. Görüntüsü ne kadar korkunç olursa olsun balığın boyu yaklaşık 10 cm’dir.

8. Blobfish (Çirkin Balık)

Blobfish (Çirkin Balık)

2013 yılında keşfedilen bir canlı türü olan Blobfish çok derin sularda yaşamını sürdürür. Avustralyai Tanzanya ve Yeni Zelanda civarında yaşamaktadır.

9. Fırfırlı Köpek Balığı

Fırfırlı Köpek Balığı

Yaklaşık bin 500 metre derinlikte yaşayan Fırfırlı Köpek Balığı avını adeta bir yılan gibi yakalar ve sarar. Güney Afrika civarında yaşamaktadır.

10. Yıldız Burunlu Köstebek

Yıldız Burunlu Köstebek

Burnuna bağlı parmakları sebebiyle Yıldız Burunlu Köstebek olarak adlandırılan bu canlı türü yemek aramak için bu organını kullanır. Kuzey Amerika’da yaşarlar.

Kaynak: Milliyet

Okunma: 1.727

Hüseyin Selimli

1984 Sivas,Gürün doğumlu.Eğitim hayatını Hatay da tamamladı. Hatay Mustafa Kemal üniversitesi Endüstriyel Elektronik bölümü mezunu.Demir Çelik, Enerji ve Maden sektöründe faaliyet gösteriyor. Evli ve 2 çocuk babası.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir