Tüm Dünyaya Mircan Kaya’nın Yeni Albümü

Mircan Kaya uzun süredir üzerinde çalıştığı albümü OUTIM (Once Upon a Time in Mingrelia) nihayet tamamlandı ve şu sıralar yayına hazırlanıyor.
Bristol’lu caz grubu Limbo ile kaydedilen albumde Ingiltere’nin meşhur grubu Portishead’in baş gitaristi Jim Barr’da çalıştı. Album Songphonic Records tarafından master edilecek ve yeni yılın ilk aylarında yayınlanacak.

Album tamamen Lazca ve Ingiliz tiyatro sanatçısı ve yönetmen Bristol’lu caz grubu Limbo iki parçaya katılarak katkıda bulundu. Muziği tamamen orijinal olan albümun en ilginç yanlarından biri de, karadeniz tulumu yerine Keltik gayda kullanılmasıdır. Ustelik gaydayı, Ingiltere’nin en iyi saksafoncusu çalıyor.

Albumde ağırlıkli olarak Xelimishi Abashi’nin sozleri kullanıldı ve Lazca, dünya`da ilk kez muziğe bu şekilde yansıtıldı.Daha geniş bilgi için size linki veriyorum buradan geniş bilgi edinebilrisiiniz. www.mircan.net

Mastering tamamlanir tamamlanmaz, bir ya da iki parçayı exclusiv olarak sitede  yer vereceğim. //explorador//fatihalans@hotmail.com  

Mircan Kaya’s new album ‘Outim’ offers experiments with tradition Those who follow Mircan Kaya as she grows and develops through each successive album should be happy to hear that her latest work, “Outim,” an ode to eastern Black Sea culture and Mingrelia, is one of her most personal albums.Since releasing her debut album, Kaya has touched the hearts of her fans with her intimate voice, which brings together sadness and an impassioned cry that no one can remain indifferent to. This album is the one in which she touches her own Mingrelian roots musically, and that is why I see it as being so very personal.

Bu yazımızı okuyan 933. takipçimizsiniz.

Fatih Alan

1980 Konya doğumlu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Konya'da tamamladı. Amerika Kentucky Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Anadolu Üniversitesi Dış Ticaret Bölümü öğrencisi. Yurt içi ve yuırt dışında Yöneticilik, Mali İşler ve organizatör olarak farklı firmalarda görev aldı. Bursa'da Turizm sektöründe Otel'de Yönetici olarak görev yapmakta. Hobileri arasında Motorsiklet, Spor, Kişisel gelişim eğitimleri ve kitap okumak gelir. İngilizce ve Arapça bilmekte, Evli ve bir çocuk babası.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir