Popüler bir Instagram hesabı ve bir de kitabı olan bu genç fotoğrafçı 6 yaşında

6 yaşındaki Hawkeye Huey babasıyla baş başa uzun yolculuklara çıkan, dağlarda kamp kuran, her mola yerinde yeni birisiyle tanışan başarılı bir fotoğrafçı. Instagram’da 200 binden fazla takipçisi olan Hawkeye ( www.instagram.com/hawkeyehuey/ ), National Geographic fotoğrafçısı babası Aaron’ın yönlendirmeleriyle çok küçük yaşta fotoğraf çekmeyi öğrenmiş. Henüz 4 yaşındayken babasının hediye ettiği analog makinayla fotoğraflar çekmeye başlayan Hawkeye özgün kareler yakalama konusunda iddialı. Babasının ifadelerine göre Hawkeye, fotoğraflamak istediği insanlarla özel bir ilişki yakalıyor. Objektifin arkasında başka biri olsa belki de fotoğrafının çekilmesinden rahatsız olabilecek insanlar Hawkeye’ın sıcaklığıyla en doğal pozlarını sergiliyor.

Yere yakın fotoğrafçı Hawkeye Huey, Instagram’daki bilinirliğinden bihaber. Aaron ve karısı, özellikle Hawkeye’ın kendi yaşındaki bir çocuktan farklı bir dünyası olsun istemiyor. Ona da zaten şimdilik kreşi, legoları ve Star Wars yetiyor. COWBOYS INDIANS HOBOS GAMBLERS PATRIOTS TOURISTS & SUNSETS isimli bir de kitabı çıkan 6 yaşındaki fotoğrafçının öne çıkan karelerini Instagram hesabından derledik.

Kaynak: nolm.us-nationalgeographic

gencyolcular

Genç Yolcu 2005 yılında #BirlikteKeşfedelim sloganıyla Gezi • Kültür • Sanat alanında yayın hayatına başlamıştır. İletişim: bilgi@gencyolcu.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir