Popüler bir Instagram hesabı ve bir de kitabı olan bu genç fotoğrafçı 6 yaşında

6 yaşındaki Hawkeye Huey babasıyla baş başa uzun yolculuklara çıkan, dağlarda kamp kuran, her mola yerinde yeni birisiyle tanışan başarılı bir fotoğrafçı. Instagram’da 200 binden fazla takipçisi olan Hawkeye ( www.instagram.com/hawkeyehuey/ ), National Geographic fotoğrafçısı babası Aaron’ın yönlendirmeleriyle çok küçük yaşta fotoğraf çekmeyi öğrenmiş. Henüz 4 yaşındayken babasının hediye ettiği analog makinayla fotoğraflar çekmeye başlayan Hawkeye özgün kareler yakalama konusunda iddialı. Babasının ifadelerine göre Hawkeye, fotoğraflamak istediği insanlarla özel bir ilişki yakalıyor. Objektifin arkasında başka biri olsa belki de fotoğrafının çekilmesinden rahatsız olabilecek insanlar Hawkeye’ın sıcaklığıyla en doğal pozlarını sergiliyor.

Yere yakın fotoğrafçı Hawkeye Huey, Instagram’daki bilinirliğinden bihaber. Aaron ve karısı, özellikle Hawkeye’ın kendi yaşındaki bir çocuktan farklı bir dünyası olsun istemiyor. Ona da zaten şimdilik kreşi, legoları ve Star Wars yetiyor. COWBOYS INDIANS HOBOS GAMBLERS PATRIOTS TOURISTS & SUNSETS isimli bir de kitabı çıkan 6 yaşındaki fotoğrafçının öne çıkan karelerini Instagram hesabından derledik.

Kaynak: nolm.us-nationalgeographic

 on Email on Facebook on Google on Instagram on Twitter on Youtube
Blogger, Sosyal Medya Uzmanı at Genç Yolcu
Genç Yolcu 2006 yılında kurulmuştur. Sitemiz üyeleri tarafından yollanan günlük yaşama dair haberlerden oluşan, Gençlerin buluştuğu ve bilgilerini paylaştığı bir sitedir. Türkiye’de kurulan ilk çok yazarlı bloglardandır. Genç BilGe Dergisi tarafından yılın en iyi Gençlik Blog Sitesi olarak seçilmiştir. Millî ve manevi değerler ışığında evrensel gelişmeleri değerlendirme, toplumun yaşam standardı ile sosyo-kültürel bilgi düzeyinin yükseltilmesi için çalışma ve nitelikli gençleri bir araya getirerek ülkesine hizmet etme anlayışı ile yayın hayatına devam etmektedir.

Genç Yolcu, tecrübesini yüksek ahlak ve yüksek teknoloji ilkesiyle ile birleştirerek, genç girişimcilere ; toplumsal dayanışma ve paylaşma kültürü sağlamaktadır. Gençliğin sosyal ve ekonomik anlamda kalkınması yolunda mücadele eden; geleneğine bağlı, geleceğe yön veren, genç ve şuurlu bakışı oluşturmaktır. Millî ve manevi değerlere bağlı, bu milleti esas alan; tarihini bilen, ilim ve proje sahibi, üretken, kültürlü, sahasının en iyisi, çağdaş bilim ve teknik bilgiye hâkim, kaliteli bir neslin yetişmesini ve bu neslin milletimizin ve insanlığın birlik ve huzur içinde kalkınma ve gelişmesine katkıda bulunmasını sağlamaktır.
Okunma: 70

Genç Yolcu 2006 yılında kurulmuştur. Sitemiz üyeleri tarafından yollanan günlük yaşama dair haberlerden oluşan, Gençlerin buluştuğu ve bilgilerini paylaştığı bir sitedir. Türkiye’de kurulan ilk çok yazarlı bloglardandır. Genç BilGe Dergisi tarafından yılın en iyi Gençlik Blog Sitesi olarak seçilmiştir. Millî ve manevi değerler ışığında evrensel gelişmeleri değerlendirme, toplumun yaşam standardı ile sosyo-kültürel bilgi düzeyinin yükseltilmesi için çalışma ve nitelikli gençleri bir araya getirerek ülkesine hizmet etme anlayışı ile yayın hayatına devam etmektedir. Genç Yolcu, tecrübesini yüksek ahlak ve yüksek teknoloji ilkesiyle ile birleştirerek, genç girişimcilere ; toplumsal dayanışma ve paylaşma kültürü sağlamaktadır. Gençliğin sosyal ve ekonomik anlamda kalkınması yolunda mücadele eden; geleneğine bağlı, geleceğe yön veren, genç ve şuurlu bakışı oluşturmaktır. Millî ve manevi değerlere bağlı, bu milleti esas alan; tarihini bilen, ilim ve proje sahibi, üretken, kültürlü, sahasının en iyisi, çağdaş bilim ve teknik bilgiye hâkim, kaliteli bir neslin yetişmesini ve bu neslin milletimizin ve insanlığın birlik ve huzur içinde kalkınma ve gelişmesine katkıda bulunmasını sağlamaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir