Milli Takım’ın rakibi Belli oldu…

Polonya ve Ukrayna’nın evsahipliğinde düzenlenecek 2012 Avrupa Şampiyonası finallerine katılmak için play-off oynama hakkı kazanan A Milli Takım’ın rakibi Hırvatistan oldu. Play-off kuraları Polonya’nın Krakow kentinde çekildi. Kuraya ikinci torbadan giren Türkiye’yi A Milli Takım İdari Menajeri Okan Buruk ile Antrenör Oğuz Çetin temsil etti. Play-off turunda ilk maçlar 11-12 Kasım’da, rövanşları ise 15-16 Kasım tarihlerinde oynanacak.

Şampiyonaya katılacak 16 takımın belirlenmesinin ardından 2 Aralık’ta Ukrayna’nın başkenti Kiev’de grup kuraları çekilecek. Ay yıldızlılar, Hırvatistan ile oynayacağı play-off karşılaşmalarının ilkini Türkiye’de, ikinci karşılaşmayı ise Hırvatistan’da oynayacak.
Öte yandan,
Estonya ile İrlanda Cumhuriyeti,
Çek Cumhuriyeti ile Karadağ,
Bosna Hersek ile de Portekiz eşleşti.
Finallere katılacak 16 takımdan 12’si oynanan grup maçlarının ardından belli olmuştu. Polonya ve Ukrayna’nın direkt katılacağı organizasyon için gruplarını daha önce lider bitirmeyi garantileyen Almanya, İtalya, Hollanda, İspanya ve İngiltere finaller için bileti kapmıştı. Oynanan grup maçların ardından Rusya, Yunanistan, Danimarka ve Fransa gruplarını lider bitirerek finallere gitme hakkı kazanmıştı. İsveç ise “En iyi ikinci” kontenjanından finallere doğrudan giden takım olmuştu.

AY YILDIZLILAR EN KÖTÜ İKİNCİ OLDU
Türkiye elemelerde en kötü ikinci oldu. Ay-yıldızlılar en iyi ikinciler puan hesabında 11 puanda kaldı.

Bu yazımızı okuyan 1.130. takipçimizsiniz.

Sebahattin Selimli

1987 Hatay Dörtyol doğumlu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Hatay da, üniversite eğitimini Metalürji ve Malzeme Mühendisliği olarak Ankarada tamamladı.Demir Çelik ve Maden sektöründe Yönetici olarak görev yapmaktadır.Yabancı Dili iyi seviyededir.Ticari ve gezi amaçlı 20 den fazla ülkeye Seyehat etmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir