Günpınar Şelalesi dondu

Her mevsim çok sayıda yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Günpınar Şelalesi, son günlerde hava sıcaklığının gece eksi 10 dereceye düşmesi nedeniyle dondu. Doğu Anadolu Bölgesi´nde etkili olan aşırı soğuklar nedeniyle Günpınar Şelalesi dondu. Her mevsim çok sayıda yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Günpınar Şelalesi, son günlerde hava sıcaklığının gece eksi 10 dereceye düşmesi nedeniyle dondu. Yaklaşık 10 metre yükseklikten dökülen şelalenin etrafındaki kaynaklardan akan sudan, buz sarkıtları oluştu. Donan şelale, çekim yapmak isteyen fotoğrafçılar için de güzel görüntü oluşturdu. Genç Fotoğrafçı Halil Kumtepe, Gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada, şelalede oluşan kış güzelliğini fotoğraflamanın büyük keyif verdiğini belirtti.

Yaz aylarında, fotoğraf çektirmek isteyenler için bölgeyi “doğal stüdyo” olarak kullandıklarını anlatan Kumtepe,  şelalenin Türkiye´deki sayılı doğal güzellikler arasında yer aldığını vurguladı. Aşırı soğuklar nedeniyle oluşan buz sarkıtlarının her zaman rastlanılamayacak manzara oluşturduğunu ifade eden Kumtepe, “Arkadaşımla fotoğraf çekmek için geldim. Çok soğuk olmasına rağmen, donan şelalenin doğal bir stüdyo özelliği taşıması, benim için bulunmaz fırsat. Çok güzel fotoğraflar yakalıyorum. Fotoğraf çekenler ve çektirmek isteyenler, bu güzellikleri, böylesine cazip bir mekanı kışın mutlaka ziyaret ederek keşfetmeli” dedi.

Kaynak: Darende Haber-Ayhan İşcen

 

gencyolcular

Genç Yolcu 2005 yılında #BirlikteKeşfedelim sloganıyla Gezi • Kültür • Sanat alanında yayın hayatına başlamıştır. İletişim: bilgi@gencyolcu.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir