4 İlde Somuncu Baba ve Hulusi Efendi paneli düzenlenecek

Tarih içerisinde ve çağımızda insanlığa hizmet eden önemli simaların tanıtımını yapmak amacıyla Vakfımız tarafından Kayseri¸ Mersin¸ Sivas ve Malatya’da Somuncu Baba ve Hulusi Efendi paneli düzenlenecek. Kutlu Doğum haftasının ardından tertiplenecek konferanslarda Hazreti Muhammed’e duyulacak sevginin konu alınmasının yanı sıra Somuncu Baba ve Hulusi Efendi’nin insanlığa bakış ve hizmet anlayışlarının da dile getirilecek. Çeşitli üniversitelerdeki profesörler tarafından hazırlanan sunumlar halkımızla paylaşılacaktır. Vakfımızn kurucusu Osman Hulusi Ateş Efendi’nin yüzyılımızın en önemli divan şiirlerini kaleme almıştır. Divan edebiyatının değerini ulusal ve uluslararası boyutta anlatırken aşk¸ sevgi¸ insan¸ muhabbet ve değişik sembolleri duygu ve ruhla birleştirerek¸ gönül birlikteliğini sağlamayı amaçlıyoruz. Panellerimize tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz.

Programlar çerçevesinde 27 Nisan 2012 günü Kayseri Kadir Has Kongre Merkezinde¸ 28 Nisan’da Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Salonunda¸ 29 Nisan’da Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Salonunda ve 5 Mayıs’ta Malatya Belediyesi Konferans salonunda akşam saat 20.00’de konferanslar gerçekleştirilecektir.

Daha detaylı bilgi için lütfen ; http://hulusiefendivakfi.org.tr adresini ziyaret ediniz.

KAYSERİ

MERSİN

SİVAS

MALATYA

 

 

Bu yazımızı okuyan 1.087. takipçimizsiniz.

Site varsayılanı

Özel sektörde 2001 yılından bu yana Yöneticilik, mali işler, ve denetçilik görevlerinde bulundu. Türkiye'nin çok yazarlı blog sitesi Gençyolcu da olmaktan çok keyif almakta. Aile nedir diye sorsalar “iki çocuklu bir baba olarak Gençyolcu ile hayatı yaşamak” der.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir