Dodge Konsept Araçlar Bölüm:2 “Charger R/T”

 Araç Hakkında  The Charger R/T Concept, 21. yüzyıla ait birkaç güncel değişiklikle, 1960’lı yılların orijinal, destansı tasarımına sadık kalarak dizayn edilmiş dört kapılı bir araçtır. Güçlü V8 motoru, arka tekerleklere o bildiğimiz ‘imza atma’ gücünü sağlarken emisyon oranı çok düşük olan sıkıştırılmış doğal gaz (CNG) kullanıyor.

Alçak, eğimli ve acımasız ruhlu ön görünümü geçmiş yılların Charger otomobillerini akla getirirken, arka spoiler’i ve panelleri, sinsi bakışlı stop lambaları ve çift egzos çıkışlarıyla tamamen geleceği yansıtıyor. Charger’ın dünü ve geleceği, sokak ve yarış özellikleri, hepsi bu araç içinde harmanlandı. Bu aracın hem otomobilseverlere hem de çevrecilere söyleyecek çok şeyi var…

 

Öne Çıkanlar

• Motor: Süper şarjlı, 4700 cc, SOHC, 16-valf, 329 hp (DIN), V-8

• Şanzıman: kabzalı vites kolu, beş vitesli düz şanzıman

Bu yazımızı okuyan 861. takipçimizsiniz.

Barış Erkuş

1977 Bursa'da doğumlu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Bursa'da tamamladı. Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektronik Mühendisliği Bölümü Lisans mezunu. Aynı üniversitenin Makine Mühendisliği Otomotiv A.B.D.'ında yüksek lisans ve doktora derecelerini almıştır. Halen Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Otomotiv Mühendisliği Bölümü'nde öğretim üyesi olarak çalışma hayatına devam etmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir