Dodge Konsept Araçlar Bölüm 3:”Maxxcab”

Araç Hakkında; Dodge MAXXcab konsept aracı, yolcu konforuna birinci öncelik tanıyarak, geleneksel pikap tasarımını altüst ediyor. Cesur, öne doğru itilebilen sürücü bölmesi tasarımı, yolcuların ayaklarını koyacakları geniş bir alan ve ayrıca başlarıyla araç tavanı arasında yeterli boşluk sağlıyor.

Bu pikap, arka koltukların gömme tasarımlı üç adet çocuk koltuğuna dönüştürebilme özelliği sayesinde, anında bir aile aracı haline geliyor. Dodge MAXXcab güzel görünümlü bir araç olmanın ötesinde, büyük miktarda yük taşıma kapasitesine de sahip.

 Elektrikli asansör yapısındaki arka kapak, ağır malzemelerin kolayca yüklenip boşaltılmasına olanak sağlıyor. Dodge MAXXcab, geleneksel pikaba farklı bir yaklaşım getiriyor, farklılık da iyidir.

Öne Çıkanlar; • Motor: 4700 cc, 241 hp (DIN), 409 N • m tork, V-8 • Bütünleşik basamakları yolculara verilen önemi vurguluyor. • Baş üstü kamerası, sürücünün arkada oturan çocukları monitörden izleyebilmesini sağlıyor.

Bu yazımızı okuyan 684. takipçimizsiniz.

Barış Erkuş

1977 Bursa'da doğumlu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Bursa'da tamamladı. Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektronik Mühendisliği Bölümü Lisans mezunu. Aynı üniversitenin Makine Mühendisliği Otomotiv A.B.D.'ında yüksek lisans ve doktora derecelerini almıştır. Halen Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Otomotiv Mühendisliği Bölümü'nde öğretim üyesi olarak çalışma hayatına devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir