Dodge Konsept Araçlar Bölüm4:”Razor”

Araç Hakkında: Yalınlık zenginliktir. Dodge Razor konsept otomobilinin ardında yatan fikir de budur. Dodge Razor, iki kapılı spor otomobillerin en saf tasarım özelliklerini yani başarma isteğini, duygusallığı barındırıyor. Razor’un heyecan verici boyutları, hep bir ağızdan haykırıyor: “Cesurum, Güçlüyüm, Ben Dodge’um.” Portakal renkli kaportasında da aynı cesur tavır egemen.

Dodge Razor’un yalın dış tasarımı, yüksek kalitede ve doyurucu bir sürüş deneyimi için gereken ne ise tam onu sunuyor. Uzun kaputu, yüksek marşpiyeli geniş kaportası, dar cam bölmesi ve düşük ağırlık merkezi Razor’ı sınırın ötesinde değil, tam sınırda tutan öğeler.

 Dodge Razor’ın kabin bölümü, spor otomobillerde sürüş için gerekli olanlar dışında hiçbir fazladan özellik içermiyor. Elektrik kumandalı camı, radyoyu, elektrik kumandalı, deri kaplı koltukları ya da süslü püslü ayrıntıları onda bulamazsınız. Araç sürmeye tutkun sürücü ile yol arasına kimse giremiyor, sürüşü daha gerçek kılan da bu işte.

Öne Çıkanlar: • Motor: 2.4L, V-6 • Şanzıman: RWD (Arkadan itişli), altı düz vitesli • Dış yapı: Yarış stili ham alüminyum benzin deposu • Kabin: Dört noktalı yarış tipi emniyet kemeri, sıcaklık/yağ basıncı ve yakıt/akü için kolay okunabilir dijital göstergeler ve entegre takometre, kilometre saati

Bu yazımızı okuyan 968. takipçimizsiniz.

Barış Erkuş

1977 Bursa'da doğumlu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Bursa'da tamamladı. Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektronik Mühendisliği Bölümü Lisans mezunu. Aynı üniversitenin Makine Mühendisliği Otomotiv A.B.D.'ında yüksek lisans ve doktora derecelerini almıştır. Halen Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Otomotiv Mühendisliği Bölümü'nde öğretim üyesi olarak çalışma hayatına devam etmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir