4G Geliyormu Ne zaman ?

Türkiye de daha 3G yeni geldi alışmaya çalışıyoruz derken, 4G sesleri yükselmeye başladı.Peki ne zaman gelecek 4G?

4G olarak tanıtılan LTE isimli teknolojinin detayları açıklandı.Uzak doğu bu teknolojiye dah yakın Amerika ve Avrupa biraz daha uzaktan takip etsede üçüncü neslin sınırları aşılmaya başlandı.

Motorola bu hafta büyük bir operatör ile LTE (düşük ücret ile daha iyi kalite) ve 4G teknolojileri üzerinde beraber çalıştıklarını beyan etti.

Amerikalı firma Japonya’nın önde gelen telekomünikasyon şirketlerinden KDDI ile anlaşarak 2012 yılında meyvelerini alacakları bir Long-Term Evolution (LTE) projesine imza attılar.

Motorola’nın bu adımının Nokia ve Ericsson’un Verizon Wireless ile LTE projelerini duyurmalarının ardından gelmesi yine geriden takip edenler kategorisine düştüğünü gösteriyor.

Japonların 4G üzerine olan çalışmalarında neredeyse en büyük işlerini hallettikleri Swindon laboratuarı bu yılın Şubat ayında hizmete girmişti. LTE üzerine yapılan araştırmalarda, donanımsal değişiklikler ve yeni metodların denendiği bu laboratuar geleceği yönlendiren noktalardan biri haline geldi.

Bu yazımızı okuyan 835. takipçimizsiniz.

Fatih Alan

1980 Konya doğumlu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Konya'da tamamladı. Amerika Kentucky Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Anadolu Üniversitesi Dış Ticaret Bölümü öğrencisi. Yurt içi ve yuırt dışında Yöneticilik, Mali İşler ve organizatör olarak farklı firmalarda görev aldı. Bursa'da Turizm sektöründe Otel'de Yönetici olarak görev yapmakta. Hobileri arasında Motorsiklet, Spor, Kişisel gelişim eğitimleri ve kitap okumak gelir. İngilizce ve Arapça bilmekte, Evli ve bir çocuk babası.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir