Türkiye’nin ilk Ay-Yıldızlı stadı

Karabük Üniversitesi (KBÜ)  Türkiye’de ilk defa ay yıldızlı 25 bin kişilik stat yapıyor. Hilal içine  yapılmaya başlanan stadyumda Spor Toto Süper Lig’de mücadele eden Karabük Üniversitesir da istedikleri taktirde maçlarını  oynayabilecek. Karabük Üniversitesi  Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal, kampüs içerisine 25 bin kişilik  stadyum yaptırıyor. Yapımı başlayan ve tribünlerinin bir bölümü yapılan  stadyumda Karabük’teki bütün kulüpler için odalar, salonlar ve çalışma  alanları yapılacak.

Rektör Uysal, yaptığı  açıklamada, “Kardemir D.Ç. Karabükspor’a başarılar diliyorum.  Karabükspor Karabüklünün mutluluk kaynağı, hepimizi bir araya getiren  bir takımımız. Yapılanlar Karabük Üniversitesi’nin değil, her türlü  yatırım Karabük halkının hizmetindedir. Bu yaptığımız stadyumda  Karabükspor da maç yapacak. Bizim davetimizle gelecek takımlarda burada  maçlarına yapacaktır. Ama en büyük arzumuz ülkemizde 180 tane üniversite  ve yüksek öğretimde okuyan 4 milyon genç var. Bu gençliğin barış ve  huzur içinde yaşamaları ve müsabakalar yapmaları arzusunda spor  yatırımlarını gerçekleştiriyoruz. Yüzde 80’i bitti Haziran ayı  içerisinde bitiriyoruz ve çevre düzenlemesine başlıyoruz. Türkiye’de ses  getirecek bir spor yatırımı ile KBÜ kendisinden bahsettirecektir”  dedi.

25 BİN KİŞİLİK

Stadyumun çevre düzenleme ihalesini de  yaptıklarını belirten Rektör Uysal, “Bu yaz Karabük Üniversitesi’ne,  Karabük şehrine yakışır bir çalışma gerçekleşecek. Stadın tamamı bir  hilal içerisine alınacak ve bu hilalin altında sevgili gençlerimizin  rekreasyon alanları oluşturulacak. 25 bin kişilik stadyum, stadyumun  altında Beden Eğitim Spor Yüksekokulu, merkezi derslikler, bütün  kulüplerimiz için odalar, salonlar, çalışma alanları oluşturmakla  kalmıyoruz, Karabük şehrini ve üniversitesini simgeleyecek bir hilal ve  hilalin içerisinde bir stadyum, görsel olarak da Karabük’te Türkiye’de  olmayan bir anlayışla sportif yatırımların yapıldığını kamuoyuna  sergilemek istiyoruz” diye konuştu

 on Email on Facebook on Google on Instagram on Twitter on Youtube
Blogger, Sosyal Medya Uzmanı at Genç Yolcu
Genç Yolcu 2006 yılında kurulmuştur. Sitemiz üyeleri tarafından yollanan günlük yaşama dair haberlerden oluşan, Gençlerin buluştuğu ve bilgilerini paylaştığı bir sitedir. Türkiye’de kurulan ilk çok yazarlı bloglardandır. Genç BilGe Dergisi tarafından yılın en iyi Gençlik Blog Sitesi olarak seçilmiştir. Millî ve manevi değerler ışığında evrensel gelişmeleri değerlendirme, toplumun yaşam standardı ile sosyo-kültürel bilgi düzeyinin yükseltilmesi için çalışma ve nitelikli gençleri bir araya getirerek ülkesine hizmet etme anlayışı ile yayın hayatına devam etmektedir.

Genç Yolcu, tecrübesini yüksek ahlak ve yüksek teknoloji ilkesiyle ile birleştirerek, genç girişimcilere ; toplumsal dayanışma ve paylaşma kültürü sağlamaktadır. Gençliğin sosyal ve ekonomik anlamda kalkınması yolunda mücadele eden; geleneğine bağlı, geleceğe yön veren, genç ve şuurlu bakışı oluşturmaktır. Millî ve manevi değerlere bağlı, bu milleti esas alan; tarihini bilen, ilim ve proje sahibi, üretken, kültürlü, sahasının en iyisi, çağdaş bilim ve teknik bilgiye hâkim, kaliteli bir neslin yetişmesini ve bu neslin milletimizin ve insanlığın birlik ve huzur içinde kalkınma ve gelişmesine katkıda bulunmasını sağlamaktır.
Okunma: 73

Genç Yolcu 2006 yılında kurulmuştur. Sitemiz üyeleri tarafından yollanan günlük yaşama dair haberlerden oluşan, Gençlerin buluştuğu ve bilgilerini paylaştığı bir sitedir. Türkiye’de kurulan ilk çok yazarlı bloglardandır. Genç BilGe Dergisi tarafından yılın en iyi Gençlik Blog Sitesi olarak seçilmiştir. Millî ve manevi değerler ışığında evrensel gelişmeleri değerlendirme, toplumun yaşam standardı ile sosyo-kültürel bilgi düzeyinin yükseltilmesi için çalışma ve nitelikli gençleri bir araya getirerek ülkesine hizmet etme anlayışı ile yayın hayatına devam etmektedir. Genç Yolcu, tecrübesini yüksek ahlak ve yüksek teknoloji ilkesiyle ile birleştirerek, genç girişimcilere ; toplumsal dayanışma ve paylaşma kültürü sağlamaktadır. Gençliğin sosyal ve ekonomik anlamda kalkınması yolunda mücadele eden; geleneğine bağlı, geleceğe yön veren, genç ve şuurlu bakışı oluşturmaktır. Millî ve manevi değerlere bağlı, bu milleti esas alan; tarihini bilen, ilim ve proje sahibi, üretken, kültürlü, sahasının en iyisi, çağdaş bilim ve teknik bilgiye hâkim, kaliteli bir neslin yetişmesini ve bu neslin milletimizin ve insanlığın birlik ve huzur içinde kalkınma ve gelişmesine katkıda bulunmasını sağlamaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir