Thy Filosuna 15 Uçak Daha Katıyor…

THY 10 adet Boeing 737-800 ve 5 adet 737-900ER modeli uçak siparişlerini imzaladı. Boeing’in Türk Hava Yolları’na teslim edeceği Yeni Nesil 737’lerin tamamı, yenilikçi kabin tasarımı Boeing Sky Interior’a sahip olacak. Yeni tasarımda, 737’lerin baş üstü dolapları daha geniş bagaj imkânı sağlarken, az yer kaplayarak kabinde daha ferah bir ortam yaratıyor. Boeing 737’lerin “Sky Interior” kabin tasarımında, aydınlatma gökyüzü hissini uyandıran yumuşak mavi tonda uygulanıyor. Kabin yan duvarları, geniş pencere oyuklarıyla tasarlanarak, daha geniş görüş açısı sunuyor ve uçuş keyfini artırıyor. THY’nin son sipariş ettiği 15 adet Yeni Nesil 737 uçağında ayrıca, Boeing’in sertifikasyon aşamasında olan, 737’lerin yakıt performansını %2 daha artıracak, performans geliştirme paketi de bulunacak.

THY yetkilileri yeni nesil uçaklarla daha fazla noktaya sefer düzenleyerek küresel bir uçuş ağı oluşturacaklarını ve yolcu konforunu daha artıracaklarını belirttiler.

Bu yazımızı okuyan 931. takipçimizsiniz.

Sebahattin Selimli

1987 Hatay Dörtyol doğumlu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Hatay da, üniversite eğitimini Metalürji ve Malzeme Mühendisliği olarak Ankarada tamamladı.Demir Çelik ve Maden sektöründe Yönetici olarak görev yapmaktadır.Yabancı Dili iyi seviyededir.Ticari ve gezi amaçlı 20 den fazla ülkeye Seyehat etmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir