Taht Oyunları’nın sonu göründü

HBO, Taht Oyunları’nın 8. sezonunda yayınlanacak bölümlerin uzunluklarını açıkladı. 6 bölümlük sezonda son dört bölüm diğerlerinden daha uzun olacak.

Taht Oyunları’nın (Game of Thrones) son sezonunun ekranlara gelmesine bir aydan daha az kaldı. Bir süredir dizinin bazı hayranları, altı bölümden oluşan son sezonda her bölümün 90 dakika olacağını iddia ediyordu. HBO sonunda bu konu hakkındaki sessizliğini bozdu ve bölümlerin uzunluğu ile ilgili tartışmalara bir son verdi.

Bu ayın başında HBO son sezon için bir fragman yayınlamış ve dizinin hayranlarına son sezona göz atma imkanı sunmuştu. Taht Oyunları’nın sekizinci sezonu 14 Nisan’da başlayacak.

Yapılan açıklamaya göre ilk iki bölüm, diğer sezonlarda olduğu gibi bir saate yakın olacak. Son dört bölüm ise normalden daha uzun ve her bir bölümün uzunluğu 80 dakika civarında olacak. HBO’nun yayınladığı bölüm süreleri ve bölümlerin yayınlanma tarihleri şu şekilde:

 • 8. Sezon 1. Bölüm
  Yayın tarihi: Pazar, 14 Nisan
  Bölümün uzunluğu: 0:54
 • 8. Sezon 2. Bölüm
  Yayın tarihi: Pazar, 21 Nisan
  Bölümün uzunluğu: 0:58
 • 8. Sezon 3. Bölüm
  Yayın tarihi: Pazar, 28 Nisan
  Bölümün uzunluğu: 1:22
 • 8. Sezon 4. Bölüm
  Yayın tarihi: Pazar, 5 Mayıs
  Bölümün uzunluğu: 1:18
 • 8. Sezon 5. Bölüm
  Yayın tarihi: Pazar, 12 Mayıs
  Bölümün uzunluğu: 1:20
 • 8. Sezon 6. Bölüm
  Yayın tarihi: Pazar, 19 Mayıs
  Bölümün uzunluğu: 1:20

Kaynak: geo.tv

Bu yazımızı okuyan 13.610. takipçimizsiniz.

_Hamid Uyanık_

1994 Konya doğumlu. İlk, Orta ve Lise öğrenimini Konya ve Malatya Darende'de tamamladı. Bursa Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümü mezunu. Hobileri arasında Seyehat, Kitap, Konsol oyunları ve Sinema vardır. Beşiktaş taraftarıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir