Sporseverlerin İstanbul Rehberi

İSTANBUL’UN GÜNLÜK YAŞAMI YÜKSEK ÇABA GEREKTİREN BİR SPOR ETKİNLİĞİNDEN; BİZZAT KENDİSİ İSE DEVASA BİR SPOR SAHASINDAN PEK FARKLI DEĞİLDİR. PEKİ, BU ŞEHİR GERÇEK SPOR TUTKUNLARINA NELER SUNAR?

YEME-İÇME

Tarih boyunca kültürlerin kavşak noktasında bulunan İstanbul’un mutfağı dünya mutfağı gibi. Yemek noktasında bu denli çeşitlilik olunca sporseverler için farklı noktalarda farklı lezzetler keşfetmenin de yolu açılıyor.

Büyük kulüplerden üçüne ev sahipliği yapan İstanbul, maç günlerinde benzersiz bir festival havası kazanır. Maç izlemeye gelen binlerce taraftar müsabaka öncesinde restoran tercihini stadyumların etrafındaki mekânlardan yana kullanır. İstanbul’da üç kulübün stad çevrelerinde ağırlıklı olarak Türk mutfağından lezzetler sunuluyor. Pide, kebap gibi lezzetler ya da vejetaryen menü seçenekleri maç öncesinde açlığını bastırmak isteyen taraftarların tercihi. Vitamin barlar da başka bir sağlıklı beslenme seçeneği.Basketbol için de aynı durum geçerli. Müsabakaların düzenlendiği spor kompleksleri etrafında toplanan seyyar satıcıların menüsünde yer alan köfte, tavuklu pilav, dürüm ve balık – ekmek gibi seçenekler de zengin bir yelpaze sunar.

 KEŞİF

Şehrin hareketli yaşantısı İstanbulluları koşuşturmaya çoktan alıştırdı. Ama şehir telaşının dışında, doğanın kucağında koşmak isteyen sporseverler, parklara ve korulara akın ediyorlar.
Belgrad Ormanı, Şile ve Polonezköy bol oksijenli yeşil doğası, şirin patikaları takip eden sporcuların gücüne güç katarken deniz havasının motivasyonuyla bisiklet sürmek isteyenler çoğunlukla Caddebostan Sahili’ndeki bisiklet yollarında pedal çeviriyorlar.  Ayrıca “sağlıklı yaşam’’ ilkesiyle birçok semtin belediye parklarına yerleştirilen spor aletleri, mahalle sakinlerini hareketli yaşama çağırıyor. Hem şehrin tarihî atmosferinden hem de merkezî lokasyonlardan uzaklaşmak istemeyenler için de Maçka Parkı, Haliç-Balat Sahili ve Ortaköy-Bebek Sahili gibi pek çok cazip seçenek mevcut. Ayrıca Çatalca, Silivri ve Kilyos gibi yerlerde su sporları ilgililerini bekliyor.

 on Email on Facebook on Google on Instagram on Twitter on Youtube
Blogger, Sosyal Medya Uzmanı at Genç Yolcu
Genç Yolcu 2006 yılında kurulmuştur. Sitemiz üyeleri tarafından yollanan günlük yaşama dair haberlerden oluşan, Gençlerin buluştuğu ve bilgilerini paylaştığı bir sitedir. Türkiye’de kurulan ilk çok yazarlı bloglardandır. Genç BilGe Dergisi tarafından yılın en iyi Gençlik Blog Sitesi olarak seçilmiştir. Millî ve manevi değerler ışığında evrensel gelişmeleri değerlendirme, toplumun yaşam standardı ile sosyo-kültürel bilgi düzeyinin yükseltilmesi için çalışma ve nitelikli gençleri bir araya getirerek ülkesine hizmet etme anlayışı ile yayın hayatına devam etmektedir.

Genç Yolcu, tecrübesini yüksek ahlak ve yüksek teknoloji ilkesiyle ile birleştirerek, genç girişimcilere ; toplumsal dayanışma ve paylaşma kültürü sağlamaktadır. Gençliğin sosyal ve ekonomik anlamda kalkınması yolunda mücadele eden; geleneğine bağlı, geleceğe yön veren, genç ve şuurlu bakışı oluşturmaktır. Millî ve manevi değerlere bağlı, bu milleti esas alan; tarihini bilen, ilim ve proje sahibi, üretken, kültürlü, sahasının en iyisi, çağdaş bilim ve teknik bilgiye hâkim, kaliteli bir neslin yetişmesini ve bu neslin milletimizin ve insanlığın birlik ve huzur içinde kalkınma ve gelişmesine katkıda bulunmasını sağlamaktır.
Okunma: 86

Genç Yolcu 2006 yılında kurulmuştur. Sitemiz üyeleri tarafından yollanan günlük yaşama dair haberlerden oluşan, Gençlerin buluştuğu ve bilgilerini paylaştığı bir sitedir. Türkiye’de kurulan ilk çok yazarlı bloglardandır. Genç BilGe Dergisi tarafından yılın en iyi Gençlik Blog Sitesi olarak seçilmiştir. Millî ve manevi değerler ışığında evrensel gelişmeleri değerlendirme, toplumun yaşam standardı ile sosyo-kültürel bilgi düzeyinin yükseltilmesi için çalışma ve nitelikli gençleri bir araya getirerek ülkesine hizmet etme anlayışı ile yayın hayatına devam etmektedir. Genç Yolcu, tecrübesini yüksek ahlak ve yüksek teknoloji ilkesiyle ile birleştirerek, genç girişimcilere ; toplumsal dayanışma ve paylaşma kültürü sağlamaktadır. Gençliğin sosyal ve ekonomik anlamda kalkınması yolunda mücadele eden; geleneğine bağlı, geleceğe yön veren, genç ve şuurlu bakışı oluşturmaktır. Millî ve manevi değerlere bağlı, bu milleti esas alan; tarihini bilen, ilim ve proje sahibi, üretken, kültürlü, sahasının en iyisi, çağdaş bilim ve teknik bilgiye hâkim, kaliteli bir neslin yetişmesini ve bu neslin milletimizin ve insanlığın birlik ve huzur içinde kalkınma ve gelişmesine katkıda bulunmasını sağlamaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir