Sony Smarteyeglass Sony’nin akıllı gözlüğü

Giyilebilir teknolojik cihazlar kategorisinde akıllı saatler aldı başını gidiyor. Google Glass ile akıllı gözlükler kategorisinde yeni bir rekabet başlatılsa da, üreticiler bu alanda henüz akıllı saatler kadar yaygın bir kategori oluşturabilmiş değil. Sony, ilk prototipi CES 2014’te sergilediği ve Google Glass’a rakip olarak geliştirdiği SmartEyeglass isimli akıllı gözlüğü resmen duyurdu. Sanal gerçeklik sunan gözlük Google Glass kadar şık bir tasarım sunmuyor ancak, Sony’e göre söz konusu cihaz hala gelişim sürecinde. Dolayısıyla nihai tasarımda değişiklikler yaşanabilir.

Mobil cihazlara Wi-Fi ve Bluetooth bağlantısıyla eşleşen sanal gerçeklik gözlüğünde görüntüler cama hologram şeklinde grafiklerle yansıtılıyor. 77 gram ağırlığında olan cihazda pusula, ivmeölçer, jiroskop gibi özelliklerin yanı sıra parlaklık sensörü, dokunmatik kontrol alanı ve 3MP’lik kamera yer alıyor.

 

 

1411280341_1.jpg


k
aynak:teknolojioku.com

Okunma: 438

Fatih Alan

1980 Konya doğumlu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Konya'da tamamladı. Amerika Kentucky Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Anadolu Üniversitesi Dış Ticaret Bölümü öğrencisi. Yurt içi ve yuırt dışında Yöneticilik, Mali İşler ve organizatör olarak farklı firmalarda görev aldı. Bursa'da Turizm sektöründe Otel'de Yönetici olarak görev yapmakta. Hobileri arasında Motorsiklet, Spor, Kişisel gelişim eğitimleri ve kitap okumak gelir. İngilizce ve Arapça bilmekte, Evli ve bir çocuk babası.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir