Sokak Sanatçısı, Terk Edilmiş Fabrikayı ” Devler Mezarlığı’na” Çevirdi

İngiltere’de yaşayan sanatçı Phlegm, Sheffield’deki sergisinde, kendine has karakterlerine hayat verdi.

Duvarlara çizdiği, modern canavarlara benzeyen elastik, siyah/beyaz fantastik figürleri ile bilinen Phlegm, kendine has karakterlerini üç boyutlu heykellere çevirdi. Mausoleum of Giants (Devler Mezarı) adını taşıyan sergideki işler, son zamanlarda yerleştirme pratiğine yoğunlaşan sokak sanatçısının gelişimini ortaya koymalarıyla da dikkat çekiyor. Büyük heykellerin yerleştirildiği terkedilmiş fabrika da, Phelgm’in genelde çarpık, karanlık ve huzursuz bir mimari üzerinde şekillendirdiği işleri için uygun arka planı oluşturuyor.

Bu fantastik devler sokak sanatçısı Phlegm’in boyanmış çalışmalarının parçalanmış versiyonları olarak görülüyor. Siyah beyaz tenleri onları sayfadan fırlatan ve 3 boyutlu heykellere dönüştüren kalem mürekkep çizim gibi görünmelerini sağlıyor. Detaylara uzun uzadıya çalışan sanatçı heykellerinin anatomisinin mimariyi kırmasına izin vererek mekanı çok iyi kullanıyor. Örneğin boynuzlu bir dev kafatasını tutarken, aşırı uzatılmış kolları öne doğru uzanıyor. Phelgm eserlerinin anatomisiyle oynayarak ziyaret eden insanların hayran kalmasını sağlamış.

Kaynak: Mymodernmet

Bu yazımızı okuyan 49.030. takipçimizsiniz.

_Hamid Uyanık_

1994 Konya doğumlu. İlk, Orta ve Lise öğrenimini Konya ve Malatya Darende'de tamamladı. Bursa Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümü mezunu. Hobileri arasında Seyehat, Kitap, Konsol oyunları ve Sinema vardır. Beşiktaş taraftarıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.