THY’nin Dergisi Skylife Mart Sayısını Çanakkale Zaferi’nin 100. yılına Ayırdı

Bu yıl, Çanakkale Zaferi’nin 100. yılını idrak ediyoruz. 1915 yılında dünyanın dört bir tarafından gelen askerlerin karşı karşıya geldiği Çanakkale, bugün o askerlerin torunlarını bir araya getirip kaynaştıran milletlerarası bir barış köprüsüne dönüştü.  İnci gerdanlık misali iki kıtayı birleştiren İstanbul Boğazı gibi Çanakkale de milletler arasında bir duygu ve kültür köprüsü oluşturuyor.  Belki de bulunduğumuz coğrafyanın özelliğinden, Türk Hava Yolları olarak kurduğumuz ulaşım köprüsüyle konuklarımızın bu özel programa ulaşmalarını sağlıyor; Dünyanın En Fazla Ülkesine Uçan Hava Yolu unvanının hakkını vererek üzerimize düşen görevi yerine getiriyoruz.

Bu köprünün tüm dünyaya vermekte olduğu güçlü bir barış mesajının yankı bulmasını diliyor, güçlü insani duygularıyla barışın teminatı olan kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum.

Önümüz bahar ve güzel günler bizleri bekliyor. Sizlere doyasıya yaşayacağınız bahar ayları diliyor ve Türk Hava Yolları ile uçtuğunuz için teşekkürlerimi sunuyorum.

Siz değerli yolcularımızın yapıcı önerileri ve eleştirileri, size daha iyi hizmet vermemize kılavuzluk ettiği kadar Türk Hava Yolları’nı sahiplenmenizin bir göstergesi olarak bizlere daima güç verdi.  Bu yakın ilginiz nedeniyle sizlere teşekkür ediyor ve 2014 yılını başarıyla kapattığımızın müjdesini vermek istiyorum.  Türk Hava Yolları’nın satış gelirleri önceki yıla göre yüzde 29 artarak 24,2 milyar TL’ye ulaştı. Geçen yıla göre esas faaliyet kârı yüzde 10 artışla 1 milyar 359 milyon TL olurken, net kâr iki katından fazla artarak 1 milyar 819 milyon TL oldu. 2013 yılında 48,3 milyon yolcumuzu taşımıştık, 2014’te yolcu sayımız yüzde 13,3 artışla 54,7 milyona ulaştı ve Türk Hava Yolları bir kez daha Avrupa’nın en fazla yolcu taşıyan ikinci havayolu oldu.  İçinde bulunduğumuz 2015 yılında ise  %15 kapasite artışı gerçekleştirmeyi ve 63,2 milyon yolcu taşımayı hedefliyoruz. Sizlerin ilgi ve desteği sürdükçe Türk Hava Yolları’nın bu hedeflerini çok daha ötelere taşıyacağına eminiz.

Sevgi ve saygılarımla,

Doç. Dr. Temel Kotil
Genel Müdür

Bu yazımızı okuyan 1.072. takipçimizsiniz.

gencyolcular

Genç Yolcu 2005 yılında #BirlikteKeşfedelim sloganıyla Gezi • Kültür • Sanat alanında yayın hayatına başlamıştır. İletişim: bilgi@gencyolcu.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.