Sinoplu Elif karikatürde dünya birincisi oldu

Anatolia Turizm Akademisi tarafından bu yıl 10.’su düzenlenen Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’nda 6. sınıf öğrencisi Elif Kayra Eşin dünya birincisi oldu.

Anatolia Turizm Akademisi tarafından bu yıl 10.’su düzenlenen “Seyahat Anıları” konulu Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’na 61 ülkeden 673 çizer, toplamda bin 331 eserle katıldı. Finale kalan öğrenciler arasında Sinoplu ünlü karikatürist Aşkın Ayrancıoğlu’nun eğittiği Sinop Boyabat Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Ortaokulu 6. sınıf öğrencisi Elif Kayra Eşin, ‘18 Yaş Altı Gençler’ kategorisinde dünya birincisi oldu.

Kazandığı ödül sayesinde dünyanın ünlü çizerleriyle tanışarak adını duyuran Sinoplu Elif Kayra, İzmir’de yapılan tören ile bin 500 dolarlık para ödülü ve dünya birinciliği plaketi aldı.

ANATOLİA TURİZM AKADEMİSİ TARAFINDAN BU YIL 10.’SU DÜZENLENEN “SEYAHAT ANILARI” KONULU ULUSLARARASI TURİZM KARİKATÜRLERİ YARIŞMASINDA ‘18 YAŞ ALTI GENÇLER’ KATEGORİSİNDE SİNOP BOYABAT FATİH SULTAN MEHMET İMAM HATİP ORTAOKULU 6. SINIF ÖĞRENCİSİ ELİF KAYRA EŞİN DÜNYA BİRİNCİSİ OLDU. (OSMAN AKSU/SİNOP-İHA)
Bu yazımızı okuyan 11.358. takipçimizsiniz.

Hamit ihtiyar

1996 Bursa İnegöl doğumluyum. Lise eğitimimi Özel Birgül Lisesinde tamamladım. Uludağ Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü 4. sınıf öğrencisiyim. Seyahat etmeyi seviyorum. Şimdiye kadar 12 ülkede bulundum ve bu sayıyı arttırmaya çalışıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir