Samsung Galaxy Note 4 teknoloji dünyasında şaşkınlık uyandırdı…

Samsung’un yeni phablet modeli Galaxy Note 4’e olan ilgi oldukça fazla. Şirketin kendi evinde ön siparişe açılan akıllı telefonun stokları şimdiden tükenmiş durumda.

Samsung’un ay başında tanıttığı 4. nesil phableti Galaxy Note 4’e olan ilgi tahminlerden daha fazla oldu. Güney Kore’de sürpriz bir şekilde ön siparişe açılan akıllı telefonun stokları çok kısa bir süre içerisinde tükendi. Ekim ayıbaşında satışa çıkması beklenen Galaxy Note 4, Güney Kore’de ön sipariş veren kullanıcılara 26 Eylül’de gönderilmeye başlanacak.

Ülkedeki 3 operatörün aynı anda ön siparişe sunduğu cihazın stoklarının yarım günden kısa süre içerisinde tükenmesi teknoloji dünyasında şaşkınlık uyandırdı. Cihaza olan talebin Samsung’un Güney Kore’de satışa sunduğu en uygun fiyatlı Galaxy Note phablet olmasından dolayı yüksek olduğu gelen ilk bilgiler arasında.

Güney Kore’de ilk nesil Galaxy Note phabletin 960 dolardan, Galaxy Note 2’nin 1038 dolardan, Galaxy Note 3’ün 1018 dolardan satıldığı söylenirkenGalaxy Note 4 şaşırtıcı bir şekilde 919 dolardan satışa sunuldu.

Beklenti yüksek

Samsung, Galaxy Note 4 satışlarından bir hayli umutlu gözüküyor. Şirkete yakın bir isimden geldiği söylenen iddiaya göre, Samsung 30 gün içerisinde 15 milyon Galaxy Note 4 satmayı planlıyor. Geçtiğimiz sene tanıtılan Galaxy Note 3’e baktığımızda ise 10 milyon satış rakamının ancak 2 ay sonunda yakalandığını görüyoruz.

 

Bu yazımızı okuyan 812. takipçimizsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.