Hafızama Güvenirim Diyorsanız Buyrun

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTLYl3pw8oVtC_0EqceteF9HQ1XR740bKGggY2c_-VVRLJfpY-QPQ&t=1Hafızanıza e kadar güvenirsiniz.Bir gördüğüm yüzü asla unutmam mı diyorsunuz.Bir kere gördüğüm insanı asla unutmam diyenlerimiz varmı aramızda.İşte bu soruların cevabını bir sitede bulmak mümkün.Bazı insanlar bir kere gördükleri yüzleri asla unutmazlar hayatımızda azda olsa böyle insanlar belkide arkadaşlarımız var.Bazı insanların ise bu hafızası yüz hatırlama hafızası malesef yok gibi.Peki böyle bi test var desem size nasıl karşılarsınız.

Face Memory adındandaki bu test bize yüz hafızamızın ne kadar güçlü veya zayıf olduğunu ölçmemize test etmemize yardımcı oluyor.Test biraz zor ama şimdiden söyliyim.Test süresi 20 dakika.Test yüz tanımada ne kadar iyi olduğumuzu gösteriyor bize.

Bu teste http://www.faceblind.org/facetests/fgcfmt/fgcfmt_intro.php adresinden ulaşabilirsiniz. Son olarak testi yaparken sessiz bir ortamda olmak en iyisi.Test sonunda yüzde oranında puan alınıyor.Ne diyelim Başarılar şimdiden bu testi yapmak isteyenlere.Ben yaptım puanım ise benim için şaşırtıcıydı.

Bu yazımızı okuyan 984. takipçimizsiniz.

Fatih Alan

1980 Konya doğumlu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Konya'da tamamladı. Amerika Kentucky Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Anadolu Üniversitesi Dış Ticaret Bölümü öğrencisi. Yurt içi ve yuırt dışında Yöneticilik, Mali İşler ve organizatör olarak farklı firmalarda görev aldı. Bursa'da Turizm sektöründe Otel'de Yönetici olarak görev yapmakta. Hobileri arasında Motorsiklet, Spor, Kişisel gelişim eğitimleri ve kitap okumak gelir. İngilizce ve Arapça bilmekte, Evli ve bir çocuk babası.

2 thoughts on “Hafızama Güvenirim Diyorsanız Buyrun

 • 12 Mart 2011 tarihinde, saat 10:28
  Permalink

  Out of 72 faces, you correctly identified 70.In other words, you got 97% correct.
  sanırım 72 yüzden 70 ini tanımışım. yüzde 97 başarılıyım yani maş bana benden dedektif olurmu 🙂

 • 12 Mart 2011 tarihinde, saat 23:10
  Permalink

  Evet güzel bi sonuç .Tebrik ederim sizi.Sanırım Yüz Hafızanız gayet güçlü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir