Genç Tasarımcı Bilal Çınar ve Çalışmaları

Ben Bilal ÇINAR Resmi web sitem için buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Genç yolcu sitesini uzun zamandır takip ediyorum, özellikle Grafik/Tasarım ve Sanat gibi kendi alanımla ilgili konular ilgimi çekiyor ve popüler gündemi takip ediyor, Genç Yolcu sitesiyle birşeyler paylaşmak istedim bu ilk yazımda kendi hakkımda bilgi ve logo, afiş, suluboya gibi çalışmalarımı paylaşmak istedim. Grafik/Tasarım alanında sitedeki genç arkadaşlarımla paylaşacağım çok şeyler var sizlerinde sormak istediği konular olursa her zaman yardımcı olmaya hazırım herkese başarılar diliyorum ‘Bilgi Paylaştıkca Çoğalır’.

Biyografi

1980 yılında doğdu. Güzel sanatlar alanına yönelik yeteneğini farkettikten sonra kendini gerekli olan faaliyet, planlama ve eskiz hazırlama süreci içerisinde buldu. 1999 yılında Fırat Üniversitesi Grafik Bölümü’nü kazandı. 2000 yılında buradan ayrılarak Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü’ne girdi ve 2004 yılında mezun oldu. Öğrencilik yılları sürecinde “Çevre Duyarlılığına Yönelik Görsel Araçların Tasarımı” isimli proje üzerinde çalışmalar yaptı. Suluboya yeteneğiyle tasarımlarını buluşturarak Grafik Tasarıma renkli bir bakış açısı getirdi. 1999 yılından itibaren Grafik Tasarımı kendine yaşam felsefesi edinmiş olan tasarımcı, Zihinsel tasarım çalışmalarına 2007 yılından itibaren İstanbul’da Pierre Cardin, Cacharel, Us Polo Assn ve Becon Berlin gibi markaların grafik ve görsel tasarımcısı olarak devam etmektedir.

1999 – Fırat Üniversitesi Grafik Ürünler Sergisi, Elazığ.
2001 – Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Temel Sanat Eğitimi Sergisi, Mersin.
2002 – Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Karma Sergisi, Mersin.
2003 – Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Karma Sergisi, Mersin.
2003 – Uluslararası Silifke Kültür Haftası Sergisi, Mersin.
2004 – Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Mezuniyet Sergisi, Mersin.
2006 – Mersin Konulu Suluboya Sergisi, Kılıçdoğan Sanat Galerisi, Mersin.

Ayrıntılı bilgi için: www.bilalcinar.com

Bilal Çınar’a ait Bazı Çalışmalar tümünü görmek için buraya tıklayın.

gencyolcular

Genç Yolcu 2005 yılında #BirlikteKeşfedelim sloganıyla Gezi • Kültür • Sanat alanında yayın hayatına başlamıştır. İletişim: bilgi@gencyolcu.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir