Filmekimi

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen Filmekimi’nin biletleri 3 Ekim Cumartesi günü Biletix’te ve Emek Sineması gişelerinde satışa çıkıyor. 17–25 Ekim 2009 tarihleri arasında gerçekleşecek Filmekimi, Beyoğlu Emek Sineması’nın yanı sıra bu yıl 23, 24 ve 25 Ekim tarihlerinde Cinebonus Maçka G-mall Sineması’nda da izleyiciyle buluşacak. Sinemaseverler, Filmekimi biletlerini 3 Ekim Cumartesi günü saat 10.30’dan itibaren; Filmekimi indirimli fiyat uygulamasını bu yıl da devam ettiriyor ve biletleri fiyatlarında bir artış yapmadan geçen seneki fiyatlarından satışa çıkartıyor:

Filmekimi’nde geçtiğimiz yıllarda büyük ilgiyle karşılanan hafta içi gündüz seanslarındaki (11.00, 13.30, 16.00) indirimli fiyat uygulaması bu yıl da devam ediyor: Filmekimi boyunca hafta içi gündüz seansları sadece 3,50 TL olacak.

Filmekimi’nde hafta içi 19.00 seansları ve hafta sonu tüm seanslar tam 12 TL, indirimli 8 TL olacak. Filmekimi galalarının biletleri geçen yıl olduğu gibi 15 YTL’den satılacak.

Festival boyunca filmleri en büyük indirimlerle ve öncelikli olarak izleme şansı Lale Kart sahiplerinin olacak. Lale Kart sahipleri, biletlerinde %25’e varan özel indirimden yararlanabilecekler. Lale Kart sahipleri için ön satış dönemi 30 Eylül – 2 Ekim.

Filmekimi programındaki merakla beklenen 24 FİLM arasında:

• Bu yıl Cannes’da büyük ödül Altın Palmiye ve FIPRESCI Ödülleri’nin sahibi Michael Haneke’nin son filmi Beyaz Bant;

• Che Guevara’nın yaşamını belgelere dayanarak, yedi yıl süren “takıntılı bir araştırma” sürdürerek beyaz perdeye taşıyan Benicio Del Toro ve Steven Soderbergh’in ses getirecek yapıtı Che,

• Berlin Film Festivali’nde En İyi Erkek Oyuncu ödülü kazanan Rachid Bouchareb’in yeni filmi Londra Nehri,

• Oyuncu kadrosunda Saadet Işıl Aksoy, Hatice Aslan ve Kerem Atabeyoğlu gibi Türk oyuncuları da barındıran, reklam ve video klip yönetmeni Kamen Kalev’in ilk uzun metrajlı filmi. Şark Oyunları da yer alıyor.

• Hong Konglu tanınmış aksiyon ve gangster filmleri yönetmeni Johnnie To’nun Fransız şarkıcı ve oyuncu Johnny Hallyday’in başrolde olduğu aksiyon dolu bir neo-noir gangster film İntikam Peşinde de yer alıyor.

• BİLETİX satış noktaları
• BİLETİX çağrı merkezi ( 0216 556 98 00  0216 556 98 00 )
• BİLETİX İnternet sitesi (www.biletix.com)
• Emek Sineması gişelerinden alabilecekler.

Ayrıca 23-24-25 Ekim günlerinde Cinebonus Maçka G-mall’da da bilet satılacak. iyi seyirler…

Bu yazımızı okuyan 1.833. takipçimizsiniz.

İhsan Hulusi Barstugan

1 Mayıs 1989 Ankara doğumlu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Bursa'da tamamladı. Marmara Üniversitesi Ekonometri bölümü mezunu. İstanbul'da Özel bir finans kuruluşunun genel merkezinde Crm ve İş geliştirme uzmanı olarak görev yapmakta. Hobileri arasında Sinema, tenis, basketbol ve trekking yer almaktadır. Kahve tutkunu ve Galatasaray taraftarıdır, İngilizce bilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir