Yedirenk Hayat ve Sanat Dergisi okuyucuyla buluştu

Alışılmış sanat dergilerine nispeten aykırı bir içerikle raflardaki yerini alan Yedirenk Hayat ve Sanat Dergisi, “bir arada olabilmenin en sağlam, kestirme patikası olan sanat” ile umut dolu bir yolculuğa çıkıyor.dergi, sanatın sadece bir dalıyla ilgilenen ya da sadece sanattan haber veren dergicilik anlayışının aksine, bir yandan sanatın her kulvarına el atarak öbür taraftan sanatla ilintili yaşam haberlerinin bulunduğu ilk sayısı ile okuyucuyla buluştu.

RESİMDEN SİNEMAYA, MÜZİKTEN MİMARİYE, TİYATRODAN EDEBİYATA SANAT

Yoğun bir kültür bunalımının ve sanat türbülansının oluştuğu bu dönemde, sanatı insanlığın ortak mirası ve gücü olarak gören dergi inançlar, ideolojiler, kültürler ve yaşayışların sanatın dingin ve engin sularında hem kendini ifade edebileceğine, hem de ötekileşmeden birinin diğerini anlayacağına inanarak ve yayın hayatına başlayan dergi resimden sinemaya, müzikten mimariye, tiyatrodan edebiyata, birçok alanda önemli dosya ve röportajlarıyla yayın hayatına devam edecek.

 

gencyolcular

Genç Yolcu 2005 yılında #BirlikteKeşfedelim sloganıyla Gezi • Kültür • Sanat alanında yayın hayatına başlamıştır. İletişim: bilgi@gencyolcu.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir