Somuncu Baba Dergisi, 100. sayısına ulaştı

15 yıldır güzel tasarımı ve zengin muhtevasıyla kültür dünyasında kendine özgü bir yer açan ve okuyucularından büyük takdir toplayan Somuncu Baba Dergisi; 100. sayısına ulaşarak aynı zamanda alanında yüz ağartan bir yolculuğa imza attı. Bu yolculuğa katılacak yeni okurlarına nice 100. sayılara ulaşmak dileği diliyoruz. Dergicilik¸önemli hazırlıklardan sonra¸ ne zaman nerede bitecek diye bir soru akla getirmeden devamlı ve kararlı bir şekilde koşmaya benzer… Dergicilikte¸ inançlı ve umutlu olmak¸ başarının en büyük etkenidir… Dergi sitesi için bu linke, 100. sayısı için yapılan yorumlar için bu linke Arşiv bölümünden pdf dergiler bu linke, Abone olmak için bu linke tıklayın, yazımızın devamında dergi hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Somuncu Baba Dergisi

Dergi hakkında sizlerle kısa bilgileri sunmak istiyoruz. İlk olarak Haziran 1994‘ te, üç aylık olarak yayınlanmaya başlayan Somuncu Baba Dergisi, 2000 yılının Ocak ayından itibaren iki aylık periyotlarla yayın hayatına devam etmiştir.Dergi, Haziran 2005‘den itibaren aylık olarak yayınlanmaya başlamıştır. Okuyucularımızın yoğun talepleri karşısında sizlerle her ay yüzyüze gelmeyi, gönül birlikteliğimizi dergimiz vesilesiyle daha da pekiştirmeyi arzu ediyoruz. 12 yıldır hiç kesintisiz yayın hayatına devam eden dergimiz, yıllardır büyük fedakârlıklarla hazırlanarak neşredilmiş ve önemli hizmetlere vesile olmuştur. Genel Merkezi Darende’de bulunan Es-seyyid Osman Hulusi Efendi Vakfımız tarafından yayınlanan dergimiz adını; 14.yüzyıl alperenlerinden, Darende’de medfun Somuncu Baba’dan alıyor

              

Somuncu Baba Çocuk Dergisi

Somuncu Baba Dergisinin ücretsiz eki olarak 3 yıldır Somuncu Baba çocuk dergisi ek olarak veriliyor bu dergileri de www.somuncubaba.net adresinden ücretsiz  pdf olarak indirebilirsiniz ve çocuklarınızın resimlerini mail atarak somuncu baba çoçuk kulubünde fotoğraflarını yayınlatabilirsiniz. Ücretsiz olarak indirmek için linke tıklayın.

           Somuncu Baba Dergisi Hakkında Görüşler

Bugüne kadar ilim¸ kültür ve edebiyat alanında seviyeli¸ kaliteli ve faydalı yayınlarında bulunan Somuncu Baba Dergisi’ni 100. sayısına ulaşması vesilesiyle kutluyorum.  Şimdiye kadar emek veren ve dergi yayıncılığını milletimize hizmet kabul eden değerli yöneticiler¸ bundan sonra da arkasında seçkin yazarların ve okuyucuların gücünü hissedecektir.

Türkiye’de eğitim¸ sağlık ve benzeri sosyal alanlarda milletimize faydalı hizmetlerde¸ bulunan Es-Seyyid Osman Hulûsi Efendi Vakfı’nı ve kıymetli Mütevelli Heyet Başkanı’nı tebrik ediyorum.  Somuncu Baba Dergisi’ne yayın hayatında uzun ömür ve başarılar diliyorum.

 

Bülent ARINÇ

22. Dönem TBMM Başkanı

 

Anadolu’muzda bir meşale misali kültür dünyamıza ışıklar saçan¸ Somuncu Baba Dergisi’ni beğenerek takip ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum.

 

İsmet YILMAZ

Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı

 

Somuncu Baba¸ taşrada yeşeren edebiyat ve kültür tarhının zarif çiçekleriyle güzel renkler ve ıtırlar kazandırdı edebiyat dünyamıza. O bir özel isimden öte derinlikli bir misyonun adı olarak anılacak zannederim. Yolunuz açık olsun.

 

Prof. Dr. İskender PALA

İstanbul Kültür Üniversitesi Öğretim Üyesi

 

 

Gönül ve gül kenti Darende merkezli olarak yayınlanan Somuncu Baba Dergisi¸ çıktığı istikamet çizgisinden sapmadan¸ azim ve kararlılıkla yoluna devam ediyor. Gönülleri ısıtmaya¸ beyinleri ışıtmaya ve yolları aydınlatmaya gayret ediyor. Estetik görünümü yanında zengin muhtevasıyla¸ büyük merkezlerde çıkan yayınlarla yarışırcasına hizmetini sürdürüyor. Biz bu yolda dergimizin başarılarının artarak devamını dilerken¸ okuyucuların da ilgisinin kesintisiz sürmesini istiyoruz. Zira yayıncı kadar¸ yayına muhatap olanlar da sorumluluklarının gereklerini yerine getirmelidir.

 

Prof. Dr. Ali AKPINAR

Cumhuriyet Üniversitesi Öğretim Üyesi

 

İlim ve irfan¸ ahlak ve edep hassasiyetinde yolculuğa başlayan Somuncu Baba Dergisi¸ her şeyden önce bir mekteptir.

“Amellerin en güzeli az da olsa devamlı olanıdır” düsturu gereğince uzun soluklu yayın hayatında önemli bir boşluğu dolduran dergi¸ her kesimden ve her yaştan insanımızı buluşturan¸ hakikat terennümlerini harmanlayan aşk muştusunu çağlayana dönüştüren¸ insanlık denen hazineyi keşfe çıkan bir arayış motorudur.

Yayın çizgisinden¸ yazı kalitesinden¸ görünüm seyrinden¸ kalite ve dizaynından ödün vermeden daha güzele ve daha mükemmele doğru seyir gerçekleştirmesini diliyorum.

 

Doç. Dr. Kadir ÖZKÖSE

Cumhuriyet Üniversitesi Öğretim Üyesi

 

Çoğu dergilerin aksine Somuncu Baba Dergisi Anadolu’da çıkıp büyük şehirlere ve yurt dışına ulaşan kökleşmiş¸ oturmuş¸ duruşu sağlam¸ ufku geniş¸ önü açık “Mektep”leşme yolunda önemli adımlar atmış¸ rüşdünü çoktan ispat etmiş bir kültür edebiyat ve araştırma dergisidir.

Tez zamanda ulusal bir yaygınlık kazanması da tespitimizin doğruluğunu göstermektedir. Kademli olsun.

 

 Yrd. Doç. Dr. Cemil GÜLSEREN

 Uşak Üniversitesi Öğretim Üyesi

Bu yazımızı okuyan 1.259. takipçimizsiniz.

gencyolcular

Genç Yolcu 2005 yılında #BirlikteKeşfedelim sloganıyla Gezi • Kültür • Sanat alanında yayın hayatına başlamıştır. İletişim: bilgi@gencyolcu.com

4 thoughts on “Somuncu Baba Dergisi, 100. sayısına ulaştı

 • 01 Şubat 2009 tarihinde, saat 17:57
  Permalink

  Somuncu Baba Dergisi; tasarımı, içeriği ve çocuk dergisi eki ile 100 puanlık bir dergi, nice 100. sayılara diliyorum…

 • 01 Şubat 2009 tarihinde, saat 18:05
  Permalink

  Son yılların ilim kültür ve edebiyat dalında rakibsiz dergisi olan somuncubaba dergisini 100. sayısından dolayı kutluyorum. Dergiye emek sarfeden tüm arkadaşlara yürekten şükranlarımı sunuyor başarılar diliyorum. Emir YİĞİT / MALATYA

 • 02 Şubat 2009 tarihinde, saat 15:45
  Permalink

  Somuncu Baba Dergisini tebrik ediyorum, nice 100. sayılara hep birlikte.

 • 09 Mart 2010 tarihinde, saat 19:27
  Permalink

  ilmin dogdugu yer darendedir darende den tüm anadoluya ilim irfan nur şacılmaktadır somuncubaba dergisi vasıtası ile yayın hayatında başarılar dilerim emegi gecenlerden Allah razı olsun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir