Dünyanın 3. Büyük Spor Organizasyonu Samsun’da

Karadeniz’in En Büyük Şehri Samsun, Cumhuriyet Tarihinin En Büyük Spor Organizasyonlarından Birine Ev Sahipliği Yapmaya Hazırlanıyor. 23. İşitme Engelliler Yaz Olimpiyatları (Deaflympics) 18 – 30 Temmuz Tarihleri Arasında Samsun’da Gerçekleştirilecek.

Samsun, dünyanın en büyük 3. spor  organizasyonu olan İşitme Engelliler Yaz Olimpiyatları’na ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.  Hazırlık sürecini yakından takip eden Samsun Milletvekili ve Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, “Bu organizasyon gelecek yıllar için referansımız olacak.” dedi.

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 2002 yılında başlattığı değişim ve atılım hamlesine dikkat çeken Bakan Kılıç, “Türkiye, Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Başbakanımızın ortaya koymuş olduğu güçlü destek sayesinde spor altyapısı ve sporcu gelişiminde büyük yol kat etmiştir.” dedi.

Sporun toplumun farklı kesimlerinden, farklı dillerden ve dinlerden insanları ortak amaçta birleştiren önemli bir unsur olduğunu vurgulayan Bakan Kılıç, “Uluslararası organizasyonlar, ortak heyecanların dünya barışına da katkı sağladığı ve köprü görevi gördüğü dev organizasyonlardır. 23. İşitme Engelliler Yaz Olimpiyat Oyunları vasıtasıyla bu misyonu yerine getirebileceğimize inanıyoruz.” diye konuştu.

Organizasyonlar ve müsabakalar için kullanılacak toplam 39 tesisin tamamına yakınının hazır olduğunu vurgulayan Bakan Kılıç, şöyle devam etti: “2017 Samsun Deaflympics ön kayıt başvurularına göre oyunlar, tarihinin en geniş katılımlı organizasyonu olmaya şu anda aday. Oyunlar 21 branşta gerçekleştirilecek.”

“Türkiye marka ülke hâline geldi”

“Türkiye prestijli organizasyonlara ev sahipliği yapma konusunda bir marka ülke hâline geldi.” diyen Bakan Kılıç, Türkiye’nin altyapıda ulaştığı nokta ve sahip olduğu yüksek donanım sayesinde yalnızca seçkin organizasyonlara ev sahipliği yaptığını ve bu sayede hem ülke tanıtımına hem de sporcuların tecrübe edinmesine katkı sağlamayı amaçladıklarını belirtti.

Ömer Dalgıç

1986 Sivas Doğumlu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Gürün ve Darende'de tamamladı, Afyon Kocatepe Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümü mezunu. Kapadokya ve Bodrum'da Fitness Antrenörlüğü yaptı. Özel bir eğitim kurumunda Beden Eğitimi Öğretmeni olarak görev yapmakta. Voleybol Uzmanlığı, Badminton antrenörlüğü, Ftness Antrenörlüğü ve Masörlük belgeleri bulunmakta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir