Dünya gençliğinin nabzı bu platformda atıyor

 Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinde eğitim gören 13 gencin bir araya gelerek kurduğu Sosyal Düşünce Platformu 1 yaşına girdi. Platform 400’e yakın üye sayısına ulaştı.Facebook grubunda da bin 500 üye bulunuyor. Gündemi belirlenen gençlik olmaktansa gündemi belirleyen gençlik olmayı hedeflediklerini söyleyen Sosyal Düşünce Platformu Genel Başkan Yardımcısı Alper Tosun, çok sayıda proje geliştirdiklerini aktarıyor.

Platformda, Dış İlişkiler, Ar-Ge, Ekonomi-Mali İşler, Üniversiteler komisyonu ve Tanıtım ve Medya başkanlıkları olmak üzere 5 birim bulunuyor. Platform, üyelerine aylık ve haftalık olarak proje getirmeyi şart koşuyor. Bu sayede üretken bir platform olmayı hedeflediklerini ifade eden Alper Tosun, başarının da beraberinde geldiğini söylüyor. Platform olarak hazırladıkları 4 Avrupa Birliği (AB) projesinin kabul alıp gerçekleştirildiğini kaydeden Sosyal Düşünce Platformu’nun Dış İlişkiler sorumlusu Yunus Bayram Demiral, 3 projenin daha sırada bulunduğunu belirtiyor.

Platform, kariyer günleri düzenleyerek siyaset ve iş dünyasının önde gelen temsilcilerini ziyaret ediyor. Duayenlerin iş ve hayata dair tavsiyelerini dinliyor. Gençlerin hedefinde Habertürk TV Genel Yayın Yönetmeni Yiğit Bulut, Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç ve Ali Sabancı gibi duayen işadamı ve medya yöneticileriyle tanışmak başta geliyor.

Platform, çok sayıda önemli çalışmayı da hayata geçiriyor. 27-28 Ekim tarihlerinde Türkiye’de çeşitli üniversitelerde eğitim gören Mısır, ABD, Almanya, Portekiz ve Orta Asya ülkelerinden 50 üniversite öğrencisi, Ankara’da siyasi parti liderleri ve kamu kurum kuruluşlarının temsilcileriyle görüşecek. Alper Tosun, bunu özellikle yabancı öğrencilerin ısrarla istediklerinin altını çiziyor.

Dünyanın birçok ülkesinde eğitim gören Türk üniversite öğrencisi üyelerinin bulunduğunu söyleyen Tosun, kasım ayında Mısır Tunus ve Libya’nın da bulunduğu 10 ülkeden 40 yabancı öğrencinin katılımıyla Ankara’da “Arap Baharı ve Türkiye” konulu konferans gerçekleştireceklerini kaydediyor. Konferansa dünyaca ünlü akademisyen ve medya mensuplarını davet edeceklerini aktarıyor. Dünyanın birçok ülkesinde gençliğin Türkiye’ye yönelik büyük bir ilgisi olduğunu anlatan Tosun, bu nedenle böyle bir toplantıyı organize etme kararı aldıklarını söylüyor.

Bu yazımızı okuyan 1.189. takipçimizsiniz.

gencyolcular

Genç Yolcu 2005 yılında #BirlikteKeşfedelim sloganıyla Gezi • Kültür • Sanat alanında yayın hayatına başlamıştır. İletişim: bilgi@gencyolcu.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir