Bursaspor’un filmi çekildi

Süper Lig’in son şampiyonu Bursaspor’un filmi çekildi. Bursa, Eskişehir ve İstanbul’da çekimleri tamamlanan ‘Adı Aşk Bu Eziyetin’ filmiyle futbol yeniden masaya yatırılıyor.  Suat Oktay Şenocak’ın yönettiği filmde Yusuf Günay Güney, Altuğ Görgü, Murat Liman ile Arzu Tan Bayraktutan’ın yanı sıra teknik direktör Ertuğrul Sağlam’da rol alıyor. Bursalı yönetmen Suat Oktay Şenocak tarafından bir Bursaspor taraftarının hikayesi üzerinden taraftar psikolojisinin ele alındığı “Camcı – Adı Aşk Bu Eziyetin” adlı sinema filmi çekildi.

Filmde Bursaspor taraftarı bir cam ustası üzerinden taraftar psikolojisini anlattıklarını ifade eden yönetmen Suat Oktay Şenocak, “Türkiye’de bu konuda çekilen ilk film oldu. 7 aylık sürede film için Bursa Atatürk Stadı’nın yanı sıra Muradiye, Altıparmak, Papazçeşme, Ulucami gibi kentin çeşitli mekanlarını da kullandık.

 Hiç kimsenin maddi destek vermediği filmin çekimlerine, sıfır bütçeyle başladık. Bursaspor yıllardır başarı elde edemese de taraftarlar, takımlarına verdikleri destekle Türkiye’nin en önemli taraftar gruplarının arasında yer alıyor. Aslında bizim de imkansızlıklar içinde film çekme peşinde koşmamızı da karşılayan bir cümle. Adı aşk bu eziyetin” dedi

Bursasporlu teknik heyet ve futbolcular, Bursa’da, bir Bursaspor taraftarının hikayesi üzerinden taraftar psikolojisinin ele alındığı ”Adı Aşk Bu Eziyetin” filmini izledi. Özlüce Tesisleri’nde sabah yapılan antrenmanın ardından tesislerde bir süre dinlenen teknik direktör Ertuğrul Sağlam, yardımcıları ve futbolcular, daha sonra kulüp otobüsüyle Zafer Plaza Alışveriş Merkezi’ne geldi.

Sağlam, ekibi ve futbolcular, Zafer Plaza Cinetech’deki filmi büyük bir ilgiyle izledi. Filmin yönetmeni ve yazarı Suat Oktay Şenocak ile oyuncular, gösterim öncesi Ertuğrul Sağlam ve futbolcularla bir süre sohbet etti.

TEXAS sitesinden

Hayellerini bir bir gerçekleştiren bursaspor taraftarının “Adı Aşk Bu Eziyetin” adlı filmi 3 Eylül’de 10 kopyayla vizyona girecek. Onlar için geriye sadece bir haley kaldı, Real Madrid…

”Sıfır bütçe”yle çekilen ve post-prodüksiyon işlemlerinin Nilüfer Belediyesinin sponsorluğuyla tamamlanabilmesi sayesinde vizyona girebilecek filmde öne çıkan en önemli benzerlik, taraftarların Bursaspor’un Beşiktaş’ı yenerek şampiyon olması hayalinin gerçekleşmesi.

Filmin yönetmeni Suat Oktay Şenocak, Nilüfer Belediyesinde düzenlenen basın toplantısında, açık denizlerde yaşanan fırtınaları kimsenin umursamadığını, herkesin geminin limana girmesine önem verdiğini belirterek, kendilerinin de çekim sırasında yaşanan sıkıntıları unutup, filmin seyirciyle buluşmasını heyecanla beklediklerini söyledi.

Filmin post-prodüksiyon işlemlerinin tamamlanabilmesi amacıyla kullandıkları kameraları bile satışa çıkardıkları dönemde, Nilüfer Belediyesinin imdatlarına yetiştiğini ifade eden Şenocak, Nilüfer Belediye Meclisinden oy birliğiyle filme 50 bin liralık destek kararı çıkmasının önemine işaret etti.

Şenocak, Bursaspor Kulübünün, neden göstermeksizin film projesine sahip çıkmadığına değinerek, ”Film vizyona girdikten sonra, çeşitli ulusal ve uluslararası yarışmalara katılacağız. Umarım takımın başarısına denk gelen başarılarla festivallerden ayrılırız” dedi.

-KALAN HAYAL, REAL MADRİD’İ YENMEK-
Filmin senaryosunun 3 yıl önce yazıldığını anlatan Şenocak, şöyle konuştu:
”Filmin senaryosundaki birçok şey, gerçek oldu. Ekim ayındaki çekimlerde, filmin baş karakteri Metin’in Ulu Cami’deki Bursaspor’un şampiyonluğu için dua etmesini çektikten sonra aramızda (Bakarsın gerçek olur) diye konuşmuştuk. Filmde, Eskişehir’de iki taraftar grubu arasında oynanan maçı, bir seyirci Bursaspor-Beşiktaş maçını anlatır gibi anlatıyor ve maç sonunda Bursaspor, Beşiktaş’ı yenerek şampiyonluğunu ilan ediyor. Bu da geçen sezonun son maçında gerçek oldu. Filmde yer alan ve şu ana kadar gerçekleşmeyen tek hayal, Bursaspor’un Şampiyonlar Ligi’nde Real Madrid’i yenmesi.”

Şenocak, filmin 3 Eylül’de 10 kopyayla öncelikle Bursa’da vizyona gireceğini, göreceği ilgiye göre kopya sayısının artırılıp Türkiye genelinde de gösterilmesinin söz konusu olduğunu kaydetti.

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey de yerel yönetimlerin altyapı yatırımları dışında kültürel değerlere de gereken desteği vermesinin önemine dikkati çekerek, ”Filmin, ülke çapında en çok izlenen filmler arasında yer alacağına inanıyorum. Bursalıları, çoluk çocuk filmi izlemeye davet ediyorum” dedi.

 on Email on Facebook on Google on Instagram on Twitter on Youtube
Blogger, Sosyal Medya Uzmanı at Genç Yolcu
Genç Yolcu 2006 yılında kurulmuştur. Sitemiz üyeleri tarafından yollanan günlük yaşama dair haberlerden oluşan, Gençlerin buluştuğu ve bilgilerini paylaştığı bir sitedir. Türkiye’de kurulan ilk çok yazarlı bloglardandır. Genç BilGe Dergisi tarafından yılın en iyi Gençlik Blog Sitesi olarak seçilmiştir. Millî ve manevi değerler ışığında evrensel gelişmeleri değerlendirme, toplumun yaşam standardı ile sosyo-kültürel bilgi düzeyinin yükseltilmesi için çalışma ve nitelikli gençleri bir araya getirerek ülkesine hizmet etme anlayışı ile yayın hayatına devam etmektedir.

Genç Yolcu, tecrübesini yüksek ahlak ve yüksek teknoloji ilkesiyle ile birleştirerek, genç girişimcilere ; toplumsal dayanışma ve paylaşma kültürü sağlamaktadır. Gençliğin sosyal ve ekonomik anlamda kalkınması yolunda mücadele eden; geleneğine bağlı, geleceğe yön veren, genç ve şuurlu bakışı oluşturmaktır. Millî ve manevi değerlere bağlı, bu milleti esas alan; tarihini bilen, ilim ve proje sahibi, üretken, kültürlü, sahasının en iyisi, çağdaş bilim ve teknik bilgiye hâkim, kaliteli bir neslin yetişmesini ve bu neslin milletimizin ve insanlığın birlik ve huzur içinde kalkınma ve gelişmesine katkıda bulunmasını sağlamaktır.
Okunma: 79

Genç Yolcu 2006 yılında kurulmuştur. Sitemiz üyeleri tarafından yollanan günlük yaşama dair haberlerden oluşan, Gençlerin buluştuğu ve bilgilerini paylaştığı bir sitedir. Türkiye’de kurulan ilk çok yazarlı bloglardandır. Genç BilGe Dergisi tarafından yılın en iyi Gençlik Blog Sitesi olarak seçilmiştir. Millî ve manevi değerler ışığında evrensel gelişmeleri değerlendirme, toplumun yaşam standardı ile sosyo-kültürel bilgi düzeyinin yükseltilmesi için çalışma ve nitelikli gençleri bir araya getirerek ülkesine hizmet etme anlayışı ile yayın hayatına devam etmektedir. Genç Yolcu, tecrübesini yüksek ahlak ve yüksek teknoloji ilkesiyle ile birleştirerek, genç girişimcilere ; toplumsal dayanışma ve paylaşma kültürü sağlamaktadır. Gençliğin sosyal ve ekonomik anlamda kalkınması yolunda mücadele eden; geleneğine bağlı, geleceğe yön veren, genç ve şuurlu bakışı oluşturmaktır. Millî ve manevi değerlere bağlı, bu milleti esas alan; tarihini bilen, ilim ve proje sahibi, üretken, kültürlü, sahasının en iyisi, çağdaş bilim ve teknik bilgiye hâkim, kaliteli bir neslin yetişmesini ve bu neslin milletimizin ve insanlığın birlik ve huzur içinde kalkınma ve gelişmesine katkıda bulunmasını sağlamaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir