Acil Durum Lambası

Bir grup tasarımcı, özellikle acil durumlar için konsept bir el feneri geliştirdi. Fenerin özelliklerini görünce, tasarım dünyasının ilginç fikrine hayran olacaksınız…


Tasarım dünyasında hemen hemen her hafta dünya çapında ses getiren yenilikçi konsept tasarımları adını duyuruyor. Bu seferki tasarım Kyubaek Kim ve Minhee Jung adlı iki tasarımcıya ait bir acil durum feneri. LED ampül aracılığıyla aydınlatma işlemini gerçekleştiren bu acil durum el feneri tasarımı, özellikle kampçılar için oldukça işlevsel özellikler taşıyor.

Teknoloji sitesi ShiftDelete.Net‘in haberine göre, ikiye ayrılabilen yapısı ile grup halinde yürünürken öndeki ve arkadaki kişiler, aydınlatma işlemini sağlayabiliyor. Bu sayede aydınlatılan birim alan artıyor. İkiye ayrılabilen fenerler arasındaki kablo da fosforlu yapısı ile ayrıca gruptaki elemanların gruptan ayrılmamasını sağlıyor.

Konsept Tasarım

Aşağıdaki görselde de gördüğünüz gibi Kyubaek Kim ve Minhee Jung, kullanım açısından oldukça pratik bir tasarıma imza atmış. Elektrikler kesildiğinde evin içinde ortalığa çarpmadan hareket edebilmekten tutun da, kamp yaparken ıssız bölgelerde grup halinde yürümeyi kolaylaştırmaya kadar birçok alanda etkili bir şekilde kullanılacağını düşünüyor tasarımcılar.

Orhan DİNÇ

gencyolcu@hotmail.com.tr

Bu yazımızı okuyan 1.023. takipçimizsiniz.

Orhan Dinç

1979 Malatya Darende doğumlu. İlk, Orta ve Lise eğitimini İstanbul'da tamamladı. Uzun süredir Tekstil ve Perakende sektörün'de yönetici olarak görev yaptı. Profesyonel Freelance Fotoğrafçıdır, Çeşitli Dergi ve haber sitelerinde fotoğrafları yayınlanmakta, Yerel ve Uluslarası yarışmalarda ödül ve dereceleri bulunmaktadır. Hobileri, Fotoğraf, Sosyal Medya ve Seyehat'tir. Evli ve 3 Çocuk babası.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir