2. Malatya Günleri

Malatya Valiliği, geçtiğimiz yıl İstanbul ve Ankara’da düzenlemiş olduğu ‘Malatya Günleri’ etkinliğini geleneksel hale getirip bu yılda Ankara Atatürk Kültür Merkezin’de devam ettiriyor.Malatya Valiliği tarafından düzenlenecek etkinlik ile ilgili yapılan açıklama şöyle; 18-22 Nisan 2012 tarihleri arasında, Valiliğimiz sorumluluğunda, Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde “Malatya Günleri” etkinlikleri düzenlenecektir. Etkinlikler ile İlimizin tarihi, coğrafi, kültürel ve ekonomik değerlerinin ulusal ve uluslararası alandaki tanıtımına önemli bir katkı daha sağlanacağı değerlendirilmektedir.

7-10 Ekim 2010 tarihleri arasında gerçekleştirdiğimiz “1. Malatya Günleri- Ankara” ve 26-29 Mayıs 2011 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlemiş olduğumuz “2. Malatya Günleri- İstanbul” siyaset, sanat, iş dünyası, bu iki büyük ilimizde yaşayan Malatyalılar ile Ankara ve İstanbullulardan büyük ilgi görmüş, zengin içeriği ile her kesimin beğenisini toplamış ve bu alandaki önemli bir eksikliği gidermiştir. Etkinliklere katılan esnaflarımız da yapmış oldukları alışveriş ve tanıtım faaliyetlerinden memnuniyetlerini çeşitli vesilelerle ifade ederek, bu tür etkinliklerin geleneksel hale getirilmesi taleplerini sıklıkla dile getirmişlerdir.

Bölgesinde önemli bir kültür, finans ve ticaret merkezi olan Malatya, bu özelliklerini her gün biraz daha geliştirmektedir. “Malatya Günleri” ile Malatya içinde ve dışında faaliyette bulunan işadamlarımızın sahip olduğu önemli marka ve ticari ürünler ile tarihi, coğrafi ve kültürel değerlerimizin ulusal ve uluslararası alana taşınması ile hem Malatya dışında yaşayan üçüncü kuşak Malatyalıların kendi kültürel ve ekonomik değerlerini tanıması sağlanacak hem de ilimizin ve ilimizdeki ticari ürünlerin tanıtılmasına önemli bir katkı sağlanmış olacaktır.

Dört gün sürecek olan tanıtım günlerinde her akşam farklı bir sanatsal etkinliğe (konser, halk oyunları gösterisi, yöresel oyunlar vb.) yer verilecek, ilimiz değerlerinin tanıtımına yönelik konferans ve seminerler düzenlenecektir. Ankara’da çok sayıda hemşehrimizin yaşaması nedeniyle etkinliklere yoğun bir ilgi ve katılım olacağını beklemekteyiz.

19-23 Nisan 2012 tarihleri arasında Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde 5000 m² lik kapalı alan ve 3500 m² lik stant yerleşim alanında gerçekleştirilecek “Malatya Günleri Etkinlikleri” nde çeşitli sektörlerden firmalarımız hem ürünlerinin satış ve tanıtımını yapacak hem de ilimizin çeşitli yönleriyle bilinmesine katkı sağlayacaklardır. Tanıtım etkinliklerimizde özel sektörün yanında kamu kurumlarımızda (Kaymakamlıklar, İl ve İlçe Belediyeleri, İl Müdürlükleri) yer alarak görev alanları ve projeleri ile ilgili tanıtım faaliyetlerini gerçekleştireceklerdir.

Atatürk Kültür Merkezi; merkezi konumu, ulaşım-iletişim olanakları ve alan büyüklüğü ile Başkentimizde düzenlenen bu tür organizasyonlara ev sahipliği yapan en önemli mekanlardan birisidir.

Kamu Kurum ve Kuruluşları, Sanayi ve Ticaret Örgütleri, Bakanlıklarımıza bağlı ve özel Üretici Birlik ve Kooperatifler, Sivil Toplum Örgütleri, Üniversite, Özel Sektör Temsilcileri, Sanat Atölyeleri, Kültür ve Turizm Kuruluşları ve Firmaları, Gıda Firmaları, Restaurant ve Cafe İşletmeleri, Giyim ve Tekstil Firmaları, Müzik ve Folklör Toplulukları ile Malatya’mızın tanınmış ses sanatçılarının yer alacağı bu etkinlik tüm Ankaralıların katılımına hitap edecek, ziyaretçiler konserler ve tüm etkinliklere dört gün boyunca ücretsiz olarak katılabileceklerdir.

Bu etkinlik ulusal ve yerel medya kanalları ile tüm outdoor (bilboard, raket pano, megalight ve elektroboard) mecralarında ilan edilecek, ilgili internet sitelerine banner konularak mümkün olduğunca geniş bir kitleye ulaşılmaya çalışılacaktır. Devlet büyüklerimiz, sivil toplum örgütleri, siyasi partiler, bürokrasi, kültür ve sanat camiası, akademik camia, yabancı misyon temsilcileri, yerel ve ulusal medya temsilcileri, Ankara’da yaşayan Malatyalılar ve tüm kesimlerden geniş bir katılımcı sağlanması için gerekli duyurular yapılacaktır.

Etkinliğe katılan firmalar, varsa özel stantlarıyla yoksa tarafımızdan tahsis edilecek stantlarda ürünlerini sergileyebilme, satış yapabilme, tanıtım materyallerini dağıtabilme v.b. olanaklara sahip olacaklardır.

Organizasyonla ilgili her türlü altyapı Valiliğimiz “Koordinatörlüğü” tarafından oluşturulmuştur. Kurumlarımız ve firmalarımıza her türlü danışmanlık hizmeti verilecek ve karşılaşabilecekleri her türlü sorunda yardımcı olunacaktır. Ayrıca etkinlikle ilgili ayrıntılı bilgiye www.malatyagunleri.org adresinden ulaşılabilecektir. Etkinliğin başarısı hiç kuşkusuz tüm hemşerilerimizin katkısına ve desteğine bağlıdır. Göstermiş olduğunuz ilgiye şimdiden teşekkür eder, “Malatya Günleri”nde buluşmak ümidiyle çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Bu yazımızı okuyan 562. takipçimizsiniz.

gencyolcular

Genç Yolcu 2005 yılında #BirlikteKeşfedelim sloganıyla Gezi • Kültür • Sanat alanında yayın hayatına başlamıştır. İletişim: bilgi@gencyolcu.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir