Osmanlı dizi-film oluyor

Dizinin çekimlerinin Mısır, Suriye ve Türkiye’de olacağını ifade etti. Mısır film şirketi “Echo Medya”, Osmanlı devletinin ve hilafetin son yıllarını anlatan bir dizi filmin çekimlerine Mart ayında başlayacağını duyurdu. El Cezire televizyonunun internet sitesinde yer alan habere göre, Echo Medya’nın film yapımcısı Yasil Hatibi, Osmanlı Devleti’nin son yıllarını ve hilafetin içinde bulunduğu durumu anlatan “tarihi bir dizi film” yapacaklarını söyledi. Hatibi, “Sultan II. Abdülhamid’in Arap topraklarının düşman istilasına uğramaması için verdiği mücadeleyi de izleyicilerine aktaracaklarını” belirtti.

Dizinin çekimlerinin Mısır, Suriye ve Türkiye’de olacağını ifade eden Hatibi, bu üç ülkeden önemli aktör ve aktrislerin dizide rol alacağını kaydetti.

Hatibi, amaçlarının “tarihi olayları yeni nesile doğru aktarmak” olduğunu, dizinin birçok Arap ülkesinde yayınlanacağını sözlerine ekledi.

Bu yazımızı okuyan 1.587. takipçimizsiniz.

gencyolcular

Genç Yolcu 2005 yılında #BirlikteKeşfedelim sloganıyla Gezi • Kültür • Sanat alanında yayın hayatına başlamıştır. İletişim: bilgi@gencyolcu.com

One thought on “Osmanlı dizi-film oluyor

  • 11 Şubat 2010 tarihinde, saat 23:36
    Permalink

    “Son yıllara kadar kitap ve filmlerde Osmanlı hakkında yanlış bilgilere yer veren Arap dünyası, bu hatasını telafi edecek bir projeye imza atıyor.” Diye geçiyordu bir haberde bu diziyle ilgili. İnşallah denildiği gibi güzel bir çalışma yapılırsa hâlâ ecdadını hakettiği yerde tutamayan bizim insanımıza güzel bir kapak olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir