Açıköğretim 2011 Kayıt Yenileme Tarihleri

Açıkögretim sistemine göre öğretim yapan cne kayıtlı öğrencilerin (Açıköğretim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Lisans, Bilgi Yönetimi, Coğrafi Bilgi Sistemleri ve Dönemlik-Kredili Ön Lisans Programları hariç) 2010-2011 öğretim yılı kayıt yenileme işlemleri;  29 Kasım 2010 tarihinde başlayacak, 21 Aralık 2010 tarihi mesai saati bitiminde sona erecektir. Mazeretleri nedeniyle yukarıda belirtilen tarihler arasında kayıtlarını yeniletemeyen öğrenciler 22, 23, 24 Aralık 2010 tarihlerinde kendileri veya bir yakınları vasıtasıyla kayıtlarını yeniletebilirler. 

Kayıt yeniletmek isteyen öğrenciler, 2010-2011 öğretim yılı “Öğretim Gideri” ve “Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payı” 1. taksit ödemelerini yukarıda belirtilen tarihler arasında T.C. kimlik numarası ile Vakıfbank İnternet Şubesinden, Vakıfbank ATM’lerinden (kartlı veya kartsız),   444 0724 Vakıfbank Telefon Bankacılığından ve tüm Vakıfbank Şubelerinden yapabileceklerdir. Mazeretli kayıtların son günü olan 24 Aralık 2010 tarihinde İnternet, ATM ve Telefon Bankacılığından saat 23:30’a kadar, şubelerden ise mesai saati bitimine kadar ödeme yapılabilecektir. Öğrenciler, bankadan aldıkları dekontun 2010-2011 öğretim yılı “Öğretim Gideri” ve “Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payı” 1. taksit ödemesine ait olup olmadığını mutlaka kontrol etmelidirler. Geçmiş öğretim döneminden borcu olup sadece bu borcu ödeyen öğrencilerin 2010-2011 öğretim yılı kaydı yenilenmez.

      Kayıt yenileme tarihleri içerisinde ödeme yapıldıktan sonra AÖF Büro-Web Sitesine (http://aofburo.anadolu.edu.tr) girilerek kayıt yenileme işleminin gerçekleşip gerçekleşmediği mutlaka kontrol edilmelidir.

      24 Aralık 2010 tarihinden sonra hiç bir mazeret kabul edilmeyecek ve kayıt yenileme işlemi  yapılmayacaktır. Kayıt yenileme süresi kesinlikle uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun, “Öğretim Gideri” ve “Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payı” ödemelerini yapmayan öğrenciler, 2010-2011 öğretim yılı kayıt yenileme hakkını kaybederler.

      2010-2011 öğretim yılında ön lisansta 5. yılını, lisansta 8. yılını okuyacak öğrenciler, yeni düzenlenen tanıtım kartlarını bağlı oldukları AÖF bürosundan 2011 Şubat ayı içerisinde alacaklar ve kendilerinde bulunan öğrenci kimlik kartını AÖF bürosuna teslim edeceklerdir.

      Kayıt yenileten öğrenciler, ders kitaplarını ve öğrenci kimlik kartına yapıştırılacak olan 2010-2011 öğretim yılı bandrolünü, 29 Kasım 2010 tarihinden – 31 Ocak 2011 tarihine kadar öğrenci kimlik veya tanıtım kartları ile bağlı oldukları AÖF bürosuna başvurarak alacaklardır.

      Öğrenciler Kayıt Yenileme Kılavuzuna ve Öğrenci Kılavuzuna “http://www.anadolu.edu.tr” adresindeki “Açıköğretim” “Kılavuzlar” linkinden erişilebilirler.     

İLETİŞİM                

  • Açıköğretim Öğrenci Bilgilendirme Merkezi: (222) 444 10 26
  • Bulunduğunuz ildeki AÖF bürosuna 444 10 26 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.
  • Her ilde en az bir AÖF bürosu bulunmaktadır. http://www.anadolu.edu.tr adresindeki “Açıköğretim” “Büro Hizmetleri” linkinden AÖF bürolarının adreslerine ulaşabilirsiniz.
  • E-posta: merkezburo@anadolu.edu.tr (e-postanıza ad, soyad ve T.C. kimlik numaranızı mutlaka yazınız.
 
gencyolcular on Emailgencyolcular on Facebookgencyolcular on Googlegencyolcular on Instagramgencyolcular on Twittergencyolcular on Youtube
gencyolcular
Blogger, Sosyal Medya Uzmanı at Genç Yolcu
Genç Yolcu 2005 yılında #BirlikteKeşfedelim sloganıyla Gezi • Kültür • Sanat alanında yayın hayatına başlamıştır. İletişim: bilgi@gencyolcu.com
Okunma: 129

gencyolcular

Genç Yolcu 2005 yılında #BirlikteKeşfedelim sloganıyla Gezi • Kültür • Sanat alanında yayın hayatına başlamıştır. İletişim: bilgi@gencyolcu.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir