Bâb-ı Âlem 10. Uluslararası Öğrenci Buluşması

Gezmeyi, farklı kültürleri tanımayı, faklı insanlarla tanışmayı seven ama bunun için bir türlü zaman ve maddi imkan bulamayanlara müjde. Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği ve Esenler Belediyesi 6-7 Mayıs tarihlerinde 59 ülkeyi gezebileceğiniz, o ülkelerden insanlarla tanışabileceğiniz, farklı lezzetleri tadabileceğiniz ve ülkelerin kültürlerini yakından tanıyabileceğiniz bir program organize ediyor. Türkiye’de eğitim gören 59 ülkeden yüzlerce uluslararası öğrenci; kültürel eşyaları, folklorik gösterileri, sahne performansları, ülkelerini tanıtıcı materyalleri ile Esenler Dörtyol Meydanında 6-7 Mayıs tarihleri arasında ülkelerini tanıtacaklar.

Afrika’dan Asya’ya, Balkanlar’dan Kafkasya’ya Bi Dünya Öğrenci

Dünyanın birçok ülkesinden Türkiye’ye eğitim almak için gelen uluslararası öğrenciler 10. Uluslararası Öğrenci Buluşması kapsamında UDEF, Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği ve Esenler Belediyesinin organizasyonu ile Esenler Dörtyol Meydanında biraraya gelecek. 6-7 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek olan organizasyonda uluslararası öğrenciler kurulan çadırlarda kendi ülkelerinden getirdikleri kültürel eşyalar ile ülkelerini tanıtacaklar.

Ülke tanıtımlarının yanı sıra ülke dansları, farklı dillerde şiir seslendirmeleri, folklorik gösteriler, hat sanatı icrası gibi etkinlikler de organizasyona katılanların beğenisine sunulacak. Ayrıca katılımcılar 10. Uluslararası Öğrenci Buluşması kapsamında farklı ülkelerin lezzetli yiyecek-içeceklerini de tatma imkanı bulacak.

Rengimiz Türkiye, Hazırız Geleceğe

Bu yıl UDEF’in organizasyonu ile 20 ülkede 55 şehirde onuncusu gerçekleştirilecek olan Uluslararası Öğrenci Buluşmalarının ana sloganı 15 Temmuz’a ithafen “Rengimiz Türkiye, Hazırız Geleceğe” olarak belirlendi. Bu kapsamda 10. Uluslararası Öğrenci Buluşmasının İstanbul etabı için 6-7 Mayıs’ta Esenler Dörtyol Meydanında buluşacak uluslararası öğrenciler renklerimiz, kültürlerimiz, dillerimiz farklı olsa da Biz Bir Milletiz diyecek.

59 ülkeden yüzlerce uluslararası öğrenciyi İstanbullular ile buluşturacak organizasyonun açılış programı ise 6 Mayıs Cumartesi günü saat 10:30’da gerçekleştirilecek.

Renklerimizde, dillerimizle, kültürlerimizle biz bir olduk, biz kardeş olduk. Türkiye’de eğitim gören 203 ülkeden 114.000 uluslararası öğrenci sizleri bu birlikteliğin parçası olmaya; 10. Uluslararası öğrenci buluşmasına davet ediyor. Bu kapsamda İstanbul’da Bâb-ı Âlem ve Esenler Belediyesi olarak gerçekleştireceğimiz 10. Uluslararası Öğrenci Buluşması 6-7 Mayıs tarihlerinde Esenler Dörtyol Meydanında Rengimiz Türkiye, Hazırız Geleceğe…

59 Ülkeden Yüzlerce Uluslararası Öğrenci Esenler’de, UDEF tarafından 20 ülkede 55 şehirde gerçekleştirilen 10. Uluslararası Öğrenci Buluşması’nın İstanbul etabı Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği ve Esenler Belediyesinin organizasyonu ile Esenler Dörtyol Meydanında devam ediyor.

Esenler Dörtyol Meydanında kurulan çadırlarda uluslararası öğrenciler ülkelerini ve kültürlerini tanıtıyor. Ayrıca etkinlik alanına gelen misafirlere uluslararası öğrenciler Yemen kahvesi, Kırgız Pilavı, Suriye döneri ve hurması, Batı Trakya kahvesi, Malezya yemekleri, Irak dolması, kerkede, borsak, Kırgız ekşitme peyniri, Yemen yemekleri gibi yöresel ikramlarda bulunuyorlar. Çeşitli sahne performanslarının sergilendiği, folklorik gösterilerin yapıldığı etkinlik İstanbul halkının yoğun ilgisiyle devam ediyor.

Okunma: 634

gencyolcular

Genç Yolcu 2005 yılında #BirlikteKeşfedelim sloganıyla Gezi • Kültür • Sanat alanında yayın hayatına başlamıştır. İletişim: bilgi@gencyolcu.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir