1.Türk-Arap Gençlik Zirvesi

“Demokrat Gençlik Platformu tarafından düzenlenen “1.Türk-Arap Zirvesi” genç Arap Sivil Toplum Kuruluşları’nın yoğun ilgisiylebaşladı. İstanbul’da gerçekleşecek olan zirvede Mısır,Lübnan,Katar,Suriye Irak gibi 10 ülkeden katılımcılar yer alıyorDemokrat Gençlik Platfromu’nun organize ettiği, 10 ülkeden 40 yabancı katılımcı ile yapılacak olan 1.TÜRK-ARAP GENÇLİK ZİRVESİ, 14 kasım pazartesi günü Fatih Ali Emiri Kültür Merkezi’nde başlayacak. Programda bölge gençleri ile birebir temas kurmak hedefleniyor. Demokrat Gençlik Platformu(DGP); gençlerin sosyo-kültürel,siyasal fikir ve temsiliyetlerinin vücut bulduğu, gençleri ulusal ve uluslararası gençliğe ve ötesinde ülkesi-bölgesi olaylarına kulüpler, STK’lar, gençlik meclisleri birlikteliğinde duyarlı olmaya ve aksiyoner olmaya davet eden, demokratik, ilkesel duyarlılıkları olan sivil bir kuruluştur.

Bu kimlik çerçevesinde bölge gençlerinin sosyal ve politik mevzuları görüş alış verişi ile değerlendirebilecekleri, akademik tartışma ortamlarını, kültürel gezileri, resmi ziyaretleri kapsayacak olan bir program hazırlandı.

Arap ülkelerinden gelecek katılımcıların ülkemizin tarihsel dönüşümünü yakından anlamaları-izlemeleri, birebir temasta bulunarak gelişim ve dönüşüme şahit olmaları sağlanacak.

Ayrıca DGP de bu vesile ile ülke ve bölge bazında ağlarını genişletmiş olacak. Program dört (4) gün sürecek.

Fatih’te gerçekleştirilecek “Açılış Programına” tüm basın mensupları davetli.

Panele Taraf Gazetesi
Yazarı ( İstanbul Şehir Üniversitesi Öğretim Üyesi )Ferhat Kentel,Star Gazetesi
Yazarı (İstanbul Ticaret Üniversitesi
Öğretim Üyesi ) Bekir Berat Özipek ,Today’s Zaman yazarı ve Fatih Üniversitesi
Öğretim Üyesi İhsan Yılmaz katılacak

Programın yapılacağı tarih yer ve saat:

Tarih:14.11.2011

Yer: Fatih Ali Emiri Kültür Merkezi Nikah Salonu

Saat:13:30

gencyolcular

Genç Yolcu 2005 yılında #BirlikteKeşfedelim sloganıyla Gezi • Kültür • Sanat alanında yayın hayatına başlamıştır. İletişim: bilgi@gencyolcu.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir