Vista’lar Windows 7 ‘ye dönüşebilecek artık!

Sevgili gencyolcu severler bu hafta önemli konulardan birisi Vista’lar Windows 7 ye dönüşebiliyor mu acaba ?

Microsoft’un windows 7 süprizi Vista’lı bilgisayar almayı düşünenlere hazır gözüküyor.Diyelimki Haziran ayında Windows Vista yüklü bir bilgisayar alırsanız, Windows 7 sisteminizi yayınladıktan sonra ücretsiz yükseltebileceksiniz.Fakat malesef Vista home basic yüklü ekonomik bilgisayarlar bu yükseltmeden yararlanamıyorlar.

Microsoft’un yaptığı açıklamaya göre 26 Hazirandan sora alınan Windows Vista yüklü bilgisayarlar ücretsiz ilgili Windows 7 sürümlerine yükseltilebilecek. Yani Vista Home Premium sahibi bir kullanıcı Windows 7 Home Premium’a, Vista Ultimate ve Business sürümleri de aynı şekilde ilgili Windows 7 sürümlerine yükseltilebilecek. Avustralya’daki Acer kullanıcıları Windows 7 logolu bilgisayarına kavuşmuşlar bile.

Windows 7’ye yükseltilemeyen tek sürüm ise Vista Home Basic. Satış öncesi fabrikalarda Vista’dan XP’ye indirgenen (yani aslında Vista lisanslı olan) bilgisayarlar ise Windows 7’ye yükseltilebilecek.

Bu yazımızı okuyan 1.186. takipçimizsiniz.

Fatih Alan

1980 Konya doğumlu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Konya'da tamamladı. Amerika Kentucky Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Anadolu Üniversitesi Dış Ticaret Bölümü öğrencisi. Yurt içi ve yuırt dışında Yöneticilik, Mali İşler ve organizatör olarak farklı firmalarda görev aldı. Bursa'da Turizm sektöründe Otel'de Yönetici olarak görev yapmakta. Hobileri arasında Motorsiklet, Spor, Kişisel gelişim eğitimleri ve kitap okumak gelir. İngilizce ve Arapça bilmekte, Evli ve bir çocuk babası.

2 thoughts on “Vista’lar Windows 7 ‘ye dönüşebilecek artık!

  • 25 Haziran 2009 tarihinde, saat 14:40
    Permalink

    ama nasıl olacak bu iş? Bize nasıl ulaşıcaklar?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir