Seferi Dergisi Yayın Hayatına Başladı

Biz, coğrafyayı kader bilen, Osmanlı bakiyesi Anadolu’da, yirminci yüzyılın yirmi birinci yüzyıla kavuştuğu yıllarda dünyaya “merhaba” diyen gençleriz. Karıncaya dahi hakkını teslim eden kadim medeniyetin evlatlarıyız. Hakikatin izini arayan, fikir çilesi çekmeye tâlip dimağlarız. İmânın, İslâm’ın ve ihsânın hadimleriyiz. Derdimizi, neşemizi, fikrimizi, zikrimizi, şiirimizi, şuurumuzu ve tahayyüllerimizi anlatmak üzere sefere çıkmış seferîleriz.

Bizlere tevârüs etmiş kadim ve müthiş ilim, irfan ve kültürden müteşekkil ihtişamlı mirâsı, bu zamana kadar gelip geçmiş Türk ve ümmete mâl olmuş diğer milletlere mensûb münevverlerin tanımlamalarına muttasıl kavramak ve idrak etmek, sonra günümüz zâviyesinden ve genç bir zâviyeden yeniden tanımlamak çabasıyla; ve bundan sonra bu mirası başkalarına da anlatmak gayreti ile çalışacağız.

İlk sayımızın içeriğine değinecek olursak, İsmail Hakkı Çetin’in Kapı yazısıyla eşiğine adım atacaksınız bu sayımızın. Ahmet Murat ile İnsan ve Hakikat’e dair gerçekleştirdiğimiz mülakatı, İbrahim Sancak’ın Sohbet; Mutlak Müderrisin Mutlak İlim Tedrisatı yazısını, Abdulhamid Yazar’ın Şair Hüseyin Karacalar’ın Cevapsız Aramalar kitabı üzerine yazdığı incelemeyi, Yusuf Derin’in Hırsız tiyatrosunun 1. Perdesini bulabileceksiniz bu sayımızda. Mustafa Ay ve R.F. Gökkaya da birer mini öykü ile ilk sayımızda yerini aldı. Ayrıca Ertuğrul Gazi Demir, Behram Gur, Furkan Taş, Cemil Hamid Uyanık, Mehmet Cemâl İzci yazılarıyla aramızda olacaklar.

Bu sayıda yer alan şairlerimiz ise; Bünyamin Demir, Süreyya İnce, Enes Talha Tüfekçi, Mustafa Ay, Ertuğrul Gazi Demir, Ahmet Salih Demir, Furkan Taş. Hamit Demir’in Şüheda Medhiyye’si de bu sayıda okuyacağınız metinler arasında. İlk sayımızı yayınlıyor olmanın heyecanı içindeyiz. Bundan sonra da aynı heyecan ve azimle sonraki sayıların yayınlamaya gayret edeceğiz. Ayrıca, dergimizin bu ilk sayısına emek veren bütün arkadaşlara teşekkür ediyoruz.

Bu çalışmamızı; mazlum ümmet coğrafyasında seferlerini şehadetle taçlandıran aziz kardeşlerimize dua ve minnet ile ithaf ediyoruz.  Seferimizi sürdüreceğimiz mecra olan, seferidergisi.com üzerinde belirli aralıklarla yayınlamayı düşündüğümüz, Seferî e-Dergimizde, kadim şiirden günümüz şiirine, öykü çalışmalarından deneme çalışmalarına, güncel söyleşilerden yine güncel edebî eleştiriler ve tahlillere kadar her şeye yer var…

Gayret bizden, tevfîk Allah’tan.

Seferi Dergisi Sosyal Medya Hesapları

Twitter: @SeferiDergisi

Facebook: @SeferiDergisi

Web: www.seferidergisi.com

Okunma: 611

gencyolcular

Genç Yolcu 2005 yılında #BirlikteKeşfedelim sloganıyla Gezi • Kültür • Sanat alanında yayın hayatına başlamıştır. İletişim: bilgi@gencyolcu.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir