Libyada Kalıcı Barış için Öneriler

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Libya lideri Muammer Kaddafi’ye ülkenin içinde bulunduğu krize son vermek için arkasında halk desteği olan bir devlet başkanı ataması gerektiğini söyledi. El Arabiya televizyonuna verdiği demeçte Kaddafi’nin “bu yönde olumlu adımlar” atacağını umduğunu belirten Erdoğan, “Her iki taraftan, Libya’nın doğusunda ve batısında savaşa son vermesini istiyoruz” dedi. Başbakan Erdoğan, “Kaddafi ve oğlunu üç kez aradım ve her zaman kendisinin devlet başkanı olmadığını söyleyen Kaddafi’ye arkasında Libya halkının desteği olan, onun tarafından seçilmiş birini (bu göreve) ataması tavsiyesinde bulundum” diye konuştu.

Erdoğan, “Bunu ondan talep ettim ve onun oğluyla konuştum” dedi.

Başbakan Erdoğan, yabancı güçlerin Libya’ya girmesi halinde Libya’nın Irak’a benzemesinden endişe ettiğini bildirdi.

Libya lideri Muammer Kaddafi ve oğlunu Libya’daki sorunun çözülmesi için aradığını kaydeden Erdoğan, Libya liderinin olumlu adımlar atması gerektiğini söyledi. Erdoğan, Türkiye’nin Tunus, Mısır ve şimdi Libya’daki olayları endişeyle izlediğini belirtti.

Bu yazımızı okuyan 1.016. takipçimizsiniz.

Sebahattin Selimli

1987 Hatay Dörtyol doğumlu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Hatay da, üniversite eğitimini Metalürji ve Malzeme Mühendisliği olarak Ankarada tamamladı.Demir Çelik ve Maden sektöründe Yönetici olarak görev yapmaktadır.Yabancı Dili iyi seviyededir.Ticari ve gezi amaçlı 20 den fazla ülkeye Seyehat etmiştir.

2 thoughts on “Libyada Kalıcı Barış için Öneriler

  • 14 Mart 2011 tarihinde, saat 22:32
    Permalink

    kaddafi kanının son damlasına kadar savaşır ölüsü çıkar o adam çıkmaz, benim üzüldüğüm türk yatırımlarının yarım kalmaması….

  • 15 Mart 2011 tarihinde, saat 15:38
    Permalink

    ortadoğu eski gücünü geçmişiyle günümüzü (bilim teknoloji v.s.) birleştirdiği zaman güçlenicektir burda halklara düşen nefsani değil Hakk a ayarlı bir düşünce tarzı geliştirmeleridir.bunu yaparlarsa eminimki türkiye kadar söz sahibi olacak seviyeye gelicektir.kim bilir bu değişimler ortadoğu birliğinin kurulmasının önünü acabilir..Mevlam görelim neyler neylerse güzel eyler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir