İstanbul Gençlik Festivali Başlıyor

4-7 Mayıs 2017 tarihleri arasında Yenikapı Meydanı etkinlik alanı, İstanbul Gençlik Festivali’ne ev sahipliği yapıyor. Spor, sanat, kültür, teknoloji ve daha birçok alanda onlarca etkinliğin gerçekleştirileceği İstanbul Gençlik Festivali, 4 Mayıs Perşembe günü başlıyor. Festival bu yıl yaklaşık 300 bin genci ağırlayacak. Zeytinburnu Belediyesi Gençlik Merkezi; İGF 2017’de Graffiti Performansı, Emoji Parkı, Foto Otomatı, Dart Turnuvası, Sosyal Medya Fenomenleri Gençlik Buluşması, söyleşi, seminer ve sosyal medya yarışmaları ile festivali renklendirecek.

Sosyal medya fenomenleri İGF’de
4 Mayıs Perşembe günü saat 11.00’de Yenikapı Meydanı etkinlik alanında Said Ercan’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilecek söyleşide, sosyal medya fenomenleri Semih Varol, Alaattin Çağıl ve Mehmet Burak Torun sosyal medyanın nitelikli kullanımı, yeni kariyer imkanları, marka yönetimi, siber güvenlik ve sosyal ağlar hakkında merak edilenleri yanıtlayacak.

Yurtdışı eğitim fırsatları
6 Mayıs Cumartesi günü saat 12.30’da Yenikapı Meydanı etkinlik alanında bu kez Yrd. Doç. Dr. M. Ali Doğan gençlerle hasbihal edecek. Yurt dışı ve yurt içi eğitim imkanlarının konuşulacağı söyleşide Yrd. Doç. Dr. Doğan, akademik eğitimin püf noktalarına değinecek. Kendini ifade edebilen, değer üreten ve topluma katkı sağlayan bir birey olabilmenin öneminden bahsedileceği söyleşide Doğan, gençlerin ufkunu açıp daha gerçekçi hedefler belirlemelerini sağlayacak.

Meslek seçiminde neye dikkat etmek lazım?
Festival, 7 Mayıs Pazar günü ise saat 12.30’da Yenikapı Meydanı etkinlik alanında ses sanatçısı Ahmet Selim Gündoğan’ın “Başarmak Zor Değil” adlı söyleşisi ile devam edecek. Gündoğan, seminerlerinde erken gençlik döneminde meslek seçiminde zorlanan, eğitimlerinde sıkıntı yaşayan gençlere başarıya giden yöntemleri müzik eşliğinde anlatacak. Ayrıca sınavlara hazırlık, sınav öncesi ve sınav esnasında dikkat edilmesi gereken hususlar, keyifli ve ilgi çekici öğrenme yöntemleri, başarısızlığa iten önyargılardan kurtulma gibi konular da Başarmak Zor Değil adlı söyleşide ele alınacak.

İGF’17

Bu Mayıs’ta da festival kaldığı yerden devam ediyor. Daha atölye, daha söyleşi, daha konser, daha aktivite ve daha etkinliğe bir de fırsat dolu bir detay ekledik: Kariyer Günleri. Evet Genç, seni neler beklediğine detaylı olarak buradan da ulaşabilirsin tabi; ama biz burada da bahsedelim:

– Hakkında bilgi sahibi olabileceğin Sivil Toplum Kuruluşlarını senin için bir araya getirdik.

– Arkadaşlarınla eğlenceli vakit geçirirken aynı zamanda sosyal ve zihinsel becerilerini geliştirebileceğin atölyeler ve aktiviteler kurguladık.

– Hem sosyal medyadan hem de gazete, dergi, televizyonlardan takip ettiğin başarılı rol modelleri söyleşilere davet ettik ki merak ettiğin herhangi bir konu varsa sorma fırsatın olsun.

– Festival alanına konumlandırılacak sanat galerisinden tut sergiler ve stantlara kadar her şey senin daha keşfetmen, öğrenmen ve eğlenmen için seçildi.

– Yerel Tatları keşfedeceğin birbirinden değişik lezzetlerin nasıl yapılacağını öğreneceğin alanlara Türkiye’nin dört bir yanından misafirler davet ettik.

– Geleceğine şekil vermen için seni senden daha iyi tanıyan uzmanlarla birlikte Kariyer Günleri’ni düzenledik ve bunun için bir öncü markayı bir araya getirdik.

– Farklı kategorilerde bir yarışma düzenledik; ama amacımız rekabet değil seni üretmeye daha teşvik etmek.

– Sevdiğin sosyal medya fenomenlerini, sanatçıları ve sporcuları da çağırdık hep birlikte eğlenip öğrenelim diye. Hiçbiri bizi kırmadı, senin için orada olacaklar.

– Kısacası 4 günlük harika bir program yaptık; sana da keyfini sürmek kaldı.

Bizden duymuş olma da daha pek sürpriz de festival alanında seni bekliyor olacak

Kaynak: www.istgencfest.com

Bu yazımızı okuyan 1.145. takipçimizsiniz.

Yavuz Karakuş

1979 İstanbul Üsküdar Doğumlu, O gün bu gündür İstanbul'da ikamet etmekte. İstanbul'da yaşayan değil ,İstanbul'u yaşayanlardan. Küçük yaştan itibaren aileden kaynaklı bir ticaret kervanının içinde büyüdü geleneklere uyarak ticareti devam ettirmekte. Gezmeyi, gezerek keşfetmeyi, spor yapmayı sever. Otomobil tutkunu. Otomotiv dünyasındaki tüm gelişmeleri takip eder ve paylaşır. İngilizce ve Arapça bilmekte, Evli ve bir çocuk babası.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir