İşsizliğe Kesin Çözüm: Olağanüstü Bir Ret Mektubu

Bugünlerde kime sorsanız en büyük sorunun işsizlik olduğunu söylüyor. Bir seçimi daha geride bıraktık ama hiçbir parti, bırakın kesin bir çözüm üretmeyi, bu sorunu nasıl çözeceğini doğru dürüst tartışmadı bile. İşte size çözüm! Diyelim ki pek çok iş başvurusu yaptınız ve tüm başvurularınız o gayet iyi bildiğimiz kibarca yazılmış ret mektupları ile sonuçlandı. Peki ne yapacaksınız? İşte size ‘olağanüstü’ bir çözüm: ret mektubunu reddetmek 🙂 Biraz ‘yüzsüzlük’ pahasına :), Aşağıdaki örneği kullanarak hayalinizdeki işleri artık kaçırmayacaksınız!

(Bu gırgır mektubun İngilizce aslını buradan okuyabilirsiniz)

Kime:
Herbert A. Millington
Başkan – Araştırma Komisyonu
412A Clarkson Hall, Whitson University
College Hill, MA 34109

Sayın Profesör Millington,

16 Mart tarihli mektubunuz için teşekkür ederim. Mektubunuzu dikkatle okuduktan sonra, üzülerek bildirmeliyim ki bölümünüzdeki yardımcı doçentlik kadrosu için yapmış olduğum başvuruma vermiş olduğunuz ret yanıtını kabul edemeyeceğim.

Bu yıl alışılmadık derecede yüksek oranda ret mektubu alma konusunda oldukça şanslı olduğumu söylemeliyim. Ancak, bu derece çeşitli ve umut verici adaylar söz konusuyken, tüm ret yanıtlarını kabul etmem, takdir edersiniz ki, olanaksız.

Sayın Whitson’un adayları reddetmek konusundaki etkileyici nitelikleri ve büyük deneyimlerinin yanında, sizin reddinizin şu anda benim ihtiyaçlarımı karşılamadığı kanısındayım. Bu nedenle, bu Ağustos’ta bölümünüzdeki yardımcı doçentlik kadrosunu üstleneceğimi bildirmek isterim. Ağustos’ta sizinle görüşmeyi dört gözle bekliyorum.

Gelecekteki adayları reddetmek konusunda başarılar dilerim.

Saygılar
Chris L. Jensen
________________________________________

(Not: yazıdaki isimlerin gerçek olup olmadığını bilmiyorum; ancak, metnin aslına sadık kalmak adına isimleri değiştirmedim.)

Bu yazımızı okuyan 905. takipçimizsiniz.

gencyolcular

Genç Yolcu 2005 yılında #BirlikteKeşfedelim sloganıyla Gezi • Kültür • Sanat alanında yayın hayatına başlamıştır. İletişim: bilgi@gencyolcu.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir