İFSAK 3. Genç Fotoğrafçılar Festivali

İFSAK, 50. yaşını kutladığı bu yıl, üçüncüsü gerçekleşecek olan Genç Fotoğrafçılar Festivali ile fotoğrafa gönül vermiş gençleri bir kez daha bir araya getiriyor. 15 Ekim – 31 Ekim tarihleri arasında 30 yaş ve altındaki tüm genç fotoğrafçılara, çalışmalarını sergileme/sunma imkanı sağlayan festivalde İFSAK “şehir” teması çerçevesinde gençlerin “şehir”den ne anladığını sorguluyor. Genç  Fotoğrafçılar Festivali, fotoğrafı sergi salonlarında sınırlı  bırakmayıp hayatın tam ortasına ve gençlerin ayağına getiriyor.

Festival kapsamında 4 tip sergi/gösteri olacak: Karma sergiler, bireysel sergiler, misafir sergiler ve dia gösterileri. Tüm bu sergi ve gösteriler Türkiye’nin dört bir yanından gelen fotoğraflardan oluşacak ve İstanbul içindeki 20’yi aşkın mekanda gerçekleşecek.

Tema: Şehir

Şehir hayatı kafa karıştırıcıdır. Değişimiyle, gelişimiyle, içinde barındırdıklarıyla, imkanları ve imkansızlıklarıyla şehirler, insanları kendisine bağlar. Sıkıntısını  ve heyecanını bir arada yaşatır. Kalabalık bazen gürültüyü getirir, bazen eğlenceyi. Her insanın yaşadığı şehri algılayışı farklıdır.

Biz gençler, şehir çocukları, içinde yaşadığımız, her an soluduğumuz şehir havasından neler kapıyoruz, şehrimiz bize neler sunuyor, biz ona ne sunuyoruz, şehirler bize ne katıyor, neler alıp götürüyor, şehirde nasıl yaşanıyor? Şehir insanı ne gibi çelişkilere düşürüyor?

Şehir hayatına tanıklık eden fotoğraflarınızı bekliyoruz.

Siz de 30 yaşını geçmediyseniz ve fotoğrafa gönül verdiyseniz, fotoğlarınızla beraber sizi de bu festivalin bir parçası olmaya davet ediyoruz.

“Ben de bu festivalin bir parçası nasıl olabilirim?”

Şehir teması çerçevesinde çektiğiniz fotoğraflar mı var? Ya da kişisel serginizi oluşturacak kadar fotoğrafınız var ama henüz sergileme fırsatınız olmadı mı? Siz de iletisim@ifsak.org.tr adresinden festivalle ilgili iletişime geçin. Katılımcılar ve fotoğrafları değerlendirilerek gerek kişisel sergi, gerekse karma sergilerin bir parçası olarak, 15 Ekim – 31 Ekim tarihleri arasında festival kapsamında sergilenebilecektir.

Organizatör : İFSAK

Yer : İFSAK

Başlangıç : 15/10/2009 Per 00:00

Bitiş : 31/10/2009 Cmt 00:00

Bu yazımızı okuyan 894. takipçimizsiniz.

gencyolcular

Genç Yolcu 2005 yılında #BirlikteKeşfedelim sloganıyla Gezi • Kültür • Sanat alanında yayın hayatına başlamıştır. İletişim: bilgi@gencyolcu.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir