Dünyanın en büyük rüzgar türbini

En büyük rüzgar türbini 8 bin 300 hanenin elektriğini üretecek kapasiteye ulaştı. Dünyanın en büyük rüzgar türbini tek başına 8 bin 300 hanenin elektriğini üretecek kapasiteye ulaştı. Dünya genelindeki rüzgardan enerji üretim kapasitesi hızla artıyor. 2006 yılında 100 bin MW olan kapasite, bugün 500 bin MW’ı geride bırakmış durumda. Danimarkalı şirket MHI Vestas, açık denizler için rüzgar türbinleri üretiyor. Şirketin V164-9.5 adlı modeli, 8 MW elektrik üretim kapasitesine sahip V164’ü izledi.

Soğutma sistemi ve ayarları yenilenen türbin, devasa boyutlarda: V164’ün pervanesinde her biri 80 metre uzunluğunda üç kanat bulunuyor. Her kanat, 35 ton ağırlığında. Böyle büyük türbinler genelde açık denizdeki rüzgar santrallerinde kullanılıyor, böylece kurulumları da rahatça gerçekleştiriliyor. İnsanların yaşadığı bölgeden uzak olmaları da, gürültü sebebiyle rahatsızlığı önlüyor. Yenilenen model, 9,5 megawatt enerji üreterek İngiltere’deki tüketim ortalamasına göre 8 bin 300 hanenin ihtiyaç duyduğu elektrik enerjisini üretebiliyor.

Hüseyin Selimli on FacebookHüseyin Selimli on InstagramHüseyin Selimli on LinkedinHüseyin Selimli on TwitterHüseyin Selimli on YahooHüseyin Selimli on Youtube
Hüseyin Selimli
Endüstriyel Elektronik at Selimoğlu Maden ve Kimya
1984 Sivas,Gürün/Suçatı köyünde doğdum, ilkokul, orta okul ve Liseyi Hatay/Payasta tamamladım, Mustafa Kemal üniversitesi Endüstriyel Elektronik bölümünden mezun oldum, Pc donanım, Otomasyon, PLC, Enstrümantasyon cihazları ve Enerji sistemleri hakkında eğitimlerle kendimi geliştirdim ve araştırmalar yapıyorum. Orta doğunun en büyük demir ve çelik fabrikasında Enerji üretim tesisleri işletmeden sorumlu olarak çalışıyorum, Aynı zamanda Zaviye Nak.End.Tic.Ltd.Şti ve Selimoğlu Maden ve Kimya şirketlerinde yönetim kurulu üyesiyim.

Wep ve fuar tasarım konularında kurumsal firmalara danışmanlık yapıyorum, dünya siyaseti ve gençliğini araştırıyorum. Futbol oynamayı ve gezmeyi çok seviyorum, Uluslar arası geçerli AKUT ve ilk yardım eğitimleri ve sertifakalarını aldım, dağcılık sporu üzerine eğitimler aldım ,fırsat buldukça yurt içi ve yurt dışı gezilerine çıkıyorum, bu geziler yeni ufuklar gösteriyor bana,Genç yolcu da enerji ve teknoloji üzerine yazıyorum..
GençYolcu.com'da bu yazıyı okuyan 59. kişisiniz.

Hüseyin Selimli

1984 Sivas,Gürün/Suçatı köyünde doğdum, ilkokul, orta okul ve Liseyi Hatay/Payasta tamamladım, Mustafa Kemal üniversitesi Endüstriyel Elektronik bölümünden mezun oldum, Pc donanım, Otomasyon, PLC, Enstrümantasyon cihazları ve Enerji sistemleri hakkında eğitimlerle kendimi geliştirdim ve araştırmalar yapıyorum. Orta doğunun en büyük demir ve çelik fabrikasında Enerji üretim tesisleri işletmeden sorumlu olarak çalışıyorum, Aynı zamanda Zaviye Nak.End.Tic.Ltd.Şti ve Selimoğlu Maden ve Kimya şirketlerinde yönetim kurulu üyesiyim. Wep ve fuar tasarım konularında kurumsal firmalara danışmanlık yapıyorum, dünya siyaseti ve gençliğini araştırıyorum. Futbol oynamayı ve gezmeyi çok seviyorum, Uluslar arası geçerli AKUT ve ilk yardım eğitimleri ve sertifakalarını aldım, dağcılık sporu üzerine eğitimler aldım ,fırsat buldukça yurt içi ve yurt dışı gezilerine çıkıyorum, bu geziler yeni ufuklar gösteriyor bana,Genç yolcu da enerji ve teknoloji üzerine yazıyorum..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir