Jüpiter’in uydusu Europa’da okyanus mu var?

1 Eki 2016 Kategori: Haber

1474921091_images20120830222603.jpg

NASA, Jüpiter’in uydusu Europa’da okyanus bulunabilme ihtimalinin yüksek olduğunu açıkladı. Güneş Sistemi’ndeki gizemli uydulardan birisi olan Europa, bir süredir NASA’nın araştırmalarının odağı. Güneş’e olan mesafesinden ve atmosfer karakterinden ötürü son derece soğuk olan uydunun yüzeyi kilometrelerce kalınlığa ulaşan buzlarla kaplı. Ancak NASA, kalın buz tabakalarından oluşan yüzeyin altında devasa bir okyanus olduğuna inanıyor. Devamını okuyun »

“Camiye gidiyoruz, kitap okuyoruz”

1 Eki 2016 Kategori: Din

Diyanet İşleri Başkanlığı’nca her yıl farklı bir temayla kutlanan ‘Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nın bu yıl ki teması ‘Cami ve Kitap’ olarak belirlendi. Bu kapsamda, Diyanet İşleri Başkanlığınca, uygun olan camilerde kütüphane kurulması ya da kitaplık oluşturulması için müftülüklere talimat gönderildi.Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürü Yaşar Yiğit, yaptığı açıklamada, 1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri kapsamında din hizmetleri müşavirlikleri ve ataşeliklerin yanı sıra müftülüklere de bazı yönergeler verildiğini söyledi. Devamını okuyun »

Şarm El Şeyh’in Hazineleri

1 Eki 2016 Kategori: Gezi


Sina Yarımadası’nın en güneyinde yer alan Şarm El Şeyh, Mısır’ın en meşhur turizm şehridir. Arapça “Şeyhin Koyu” anlamına gelen bu küçük balıkçı kasabasının lüks hotel ve tatil köyleri ile dolu bir şehre dönüşümü ise son 35 yıla dayanır. Her bütçeye uygun konaklama imkânları, zengin sualtı yaşamı, eğlenceli gece hayatı, bedevi kültürünün renkli izleri ve el sanatlarıyla dolu caddeleri, Şarm El Şeyh’i popüler bir tatil noktası haline getirdi. Devamını okuyun »

Ürdün Vadi Rum, Ay Vadisinde Çölde Yaşam

1 Eki 2016 Kategori: Gezi


Ay Vadisi olarak da bilinen Vadi Rum, Ürdün’ün güneyinde 720 kilometrekarelik yabani bir çöl. Devasa ve ilginç görünümlü granit, bazalt ve kumtaşı dağlar 800 metreye kadar yükseliyor. Küçük kanyonlarla kaplı geniş vadiler ve bejden tuğla kırmızısına dek renklenen kum tepeleri göz alabildiğince uzanıyor. İnsanı başka bir evrene götüren susuz ve yabani bölgeden söz ediyoruz ama insanlar burada 10 bin yıldan uzun bir süredir yaşıyor. Taş üzerine kazınmış 45 binden fazla eski taş resmi ve yazısı, bir zamanlar bu topraklarda yaşamış avcı, çiftçi ve tüccarların sessiz tanıkları. Devamını okuyun »

Genç Yolcu Hakkında

Genç Yolcu Türkiye de kurulan ilk çok yazarlı bloglardandır. Genç Bilge Dergisi tarafından En İyi Gençlik Blog Sitesi seçilmiştir. Gençlerin toplumsal bilinç düzeylerini artırmak ve paylaşmak istedikleri bilgileri yayımlama konusunda destek vermek amaçlı kurulmuştur. Genç Yolcu tecrübesini yüksek ahlak ve yüksek teknoloji ilkesiyle birleştirerek, genç girişimcilere; toplumsal dayanışma ve paylaşma kültürü sağlamaktadır. Genç Yolcu gençliğin sosyal ve ekonomik anlamda kalkınması yolunda mücadele eden; geleneğine bağlı, geleceğe yön veren, genç ve şuurlu bakışı oluşturmaktır. Millî ve manevi değerlere bağlı, bu milleti esas alan; tarihini bilen, ilim ve proje sahibi, üretken, kültürlü, sahasının en iyisi, çağdaş bilim ve teknik bilgiye hâkim, kaliteli bir neslin yetişmesini ve bu neslin milletimizin birlik ve huzur içinde kalkınma ve gelişmesine katkıda bulunmasını sağlamaktır. Sizler de yazılarınızı bize gönderin, Genç Yolcu aracılığıyla tüm Dünya’ya ulaştıralım. Yazarlık başvurusu için gencyolcu.com@gmail.com adresine mail atabilirsiniz.


GÜNÜN FOTOĞRAFI YARIŞMASI

Darende Tohma Rafting

rafting

Genç Yolcu Facebook

GençYolcu Twitter

Genç Yolcu Instagram

1

GençYolcu.com Anketler

En çok hangi TV kanallarını izliyorsunuz?

Konular

Hava Durumu

Darende
15°
Açık
nem: 46%
Rüzgar: 2m/s KB
Y 18 • D -3
6°
Çarş
11°
Per
12°
Cuma
10°
Ctesi
13°
Paz
Weather from OpenWeatherMap
İstanbul
16°
Açık
nem: 100%
Rüzgar: 7m/s KD
Y 17 • D 16
15°
Çarş
16°
Per
14°
Cuma
17°
Ctesi
16°
Paz
Weather from OpenWeatherMap

Site Ziyaretçileri

Şu anda: 9
Bugün: 744
Bu hafta: 1599
Toplamda: 1995080