WordPress Imaset

20

WordPress sayfalarınız da kullanacağınız resim dosyalarınız .png uzantılı ise ve resimlerinizi ziyaretçilerinize görsel olarak daha iyi sunmak istiyorsanız , ajax desteği ile boyutlandırma, efekt verme, renk değiştirme gibi resimleriniz üzerinde yapmak istediğiniz değişiklikleri ve görsel katkıları admin panelinizden bir kaç adımda resimleriniz üzerine uygulamanızı sağlayacak bu güzel eklentiyi kullanabilirsiniz.

boozox.net tarafından bizlere sunulan eklentinin son sürümünü Imaset 2.2 sayfasından indirebilirsiniz.

eklentiyi wp-content/plugins/ klasörüne attıktan sonra admin paneline girerek eklentiler sekmesine giriyoruz ve eklentiyi aktif ediyoruz.Kullanacağımız .png uzantılı resimlerimizi wp-content/uploads/ klasörüne attıktan sonra.Yeni içerik girmek için Yaz seçeneğine tıklıyoruz ve eklemek istediğimiz resimi seçmek ve düzenlemek için “Gelişmiş Tercihler” başlığının hemen üstünde yer alacak “Imaset” ikonuna basıyoruz.

Imaset Admin Panel Görünüm

Eklenti açıldıktan sonra resim dosyamızı seçerek gerekli işlemleri yapabiliriz.

Desteklediği wp sürümü: 2.5Not: Eklentinin Türkçe dil dosyası mevcut değildir.Kullanımının anlatımı, uzun ve karışık olacağından, kimsenin kafasını karıştırmak istemedim.

Bu yazımızı okuyan 67.916. takipçimizsiniz.

gencyolcular

Genç Yolcu 2005 yılında #BirlikteKeşfedelim sloganıyla Gezi • Kültür • Sanat alanında yayın hayatına başlamıştır. İletişim: bilgi@gencyolcu.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir