Zeki, Çevik ve Ahlâklı Birgül Güreşçileri

İnternet’te Samanyolu, Show Haber, Haberler.com ve birçok sitede gördüğüm bir haberi siz ziyaretçilerimizle paylaşmak istedim. Bir gül ile başlayan yolculuğun bin gül ile devam ettiğini görmek bizleri çok mutlu ediyor.  Eğitimlerinin yanısıra sportif etkinliklerle de adlarından bahsettiren bu gençlerden ve bu gençler üzerinde emeği olan başta öğretmenleri olmak üzere bütün herkesten Allah razı olsun. Peki bu genç yolcular bu sefer ne yaptılar ?

e-Kalem.com

Malatya’da düzenlenen Yıldızlar Güreş İl Birinciliği müsabakalarında takım halinde birinci olan Darende ilçesindeki Özel Birgül Lisesi’nin genç pehlivanları ile grekoromen müsabakalarında derece alan Özel Birgül İlköğretim Okulu öğrencileri altınla ödüllendirildi.

Özel Birgül İlköğretim Okulu Müdürü Zeliha Yıldız, bir süre önce Malatya’da yapılan küçükler 13-14 yaş Greko-Romen güreş müsabakasında öğrencilerinden 85 kiloda M. Hulusi Tektaş’ın il 2.’si, 53 kiloda İbrahim Dönmez’in il 3.’sü, M. Kemal Ateş’in de il 4.’sü olduğunu belirterek ata sporuna meraklı olan çocukları tebrik etti.

Özel Birgül Lisesi Müdürü Bülent Canlı da Milli Eğitim Müdürlüğü’nün organizesi ile gerçekleştirilen 15-16 yaş grubu Yıldızlar Güreş İl Şampiyonası müsabakalarında, öğrencilerinin takım halinde birinci olduğunu, yarışmada Spor Lisesi’nin ikinci ve Battalgazi İmam Hatip Lisesi’nin de üçüncü olduğuna vurgu yaparak Özel Birgül Lisesi’nin elde ettiği başarı ile Spor Lisesi’ni geride bırakmayı başardığını söyledi.

Canlı, sıkletlerinde birinci olan sporcu öğrenciler, Kahramanmaraş’ta 10-13 Mart tarihleri arasında düzenlenecek olan grup müsabakalarında Malatya’yı temsil etme hakkını elde ettiğini belirtti. Canlı ayrıca; “Darende’de yarım asrı aşkın süredir, ata sporu güreş festival halinde törenlerle yapılmaktadır. Güreşe meraklı bir toplumda öğrencilerimizin takım halinde birinci olması hepimizi sevindirmiştir” dedi.

Bülent Canlı, Beden Eğitimi Öğretmeni İsmail Şanal’a öğrencilerin yetiştirilmesinde gösterdiği emek ve katkılardan dolayı teşekkür ederek, gruplarına göre başarı elde eden öğrencileri şu şekilde açıkladı;

16-16 yaş grubu Yıldızlar Güreş İl Şampiyonası müsabakaları sonunda Greko-romen dalında; 42 kg Siyahmet Şaşmaz il 3.’sü, 46 kg Cüneyt Ovacı il 3.’sü, 58 kg İ.Agah Taşdemir il 3.’sü, 69 kg Osman Elmas il 1.’si, 76 kg Osman Kaya il 1.’si, 85 kg İsmail Şahin il 2.’si, +85 kg İsmet Karabulut il 3.’sü oldu.

Serbest güreşte ise; 42 kg Yusuf Oflaz il 2.’si, 42 kg Siyahmet Şaşmaz il 3.’sü, 46 kg Cüneyt Ovacı il 3.’sü, 85 kg İsmail Şahin il 2.’si, +85 kg İsmet Karabulut il 3.’sü oldu.

(CİHAN HABER AJANSI)

Bu yazımızı okuyan 1.077. takipçimizsiniz.

e-Kalem

Bilgisayar & Internet, Sinema, Din, Yaşam ve Gündemdeki konular hakkında kendi düşüncelerini yazmaya çalışmaktadır. GençYolcu.com'da ve e-Kalem.com'da yönetici ve editör olarak görev yapmaktadır. Değerli yorumlarınızı sayfaların alt kısmından bizlere ve tüm okuyucularımıza ulaştırdığınız için teşekkür ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir